Trening obwodowy – to specjalnie opracowany trening dla kobiet, które mimo braku czasu chcą zadbać o swój wygląd. To jedynie 30 minut, w przyjemnej atmosferze grupowej, pod czujnym okiem trenera.

Trening stanowi półgodzinna sesja na specjalnie zaprojektowanych maszynach (nowość w Polsce!). Od powszechnie używanego sprzętu na siłowniach różni je to, że praca przebiega dwufazowo tzn. że obciążenie (ciężar) działa zarówno w pierwszej fazie podczas wyciskania, jak i w drugiej fazie, powrotnej, która w normalnej maszynie jest nieefektywna.

Dodatkowy plus tego sprzętu stanowi możliwość łatwej zmiany obciążenia i dostosowania go do swoich możliwości. Wystarczy jedynie, dzięki systemowi hydraulicznemu, ruszyć pokrętłem w prawo lub w lewo.

Przez 45 sekund jedna część grupy ćwiczy na maszynach siłowych, wykonując ruchy przez nie narzucone, a druga część w tym samym czasie wykonuje ćwiczenia aerobowe. Można maszerować, biec w miejscu albo po prostu wchodzić na stopień, wybrana forma jest dowolna, musi się jedynie odbywać przez minutę bez przerwy. Po upływie tego czasu następuje zmiana miejsc.