Fitness

Trening obwodowy

Trening obwodowy – to specjalnie opracowany trening dla kobiet, które mimo braku czasu chcą zadbać o swój wygląd. To jedynie 30 minut, w przyjemnej atmosferze grupowej, pod czujnym okiem trenera.

Trening obwodowy – to specjalnie opracowany trening dla kobiet, które mimo braku czasu chcą zadbać o swój wygląd. To jedynie 30 minut, w przyjemnej atmosferze grupowej, pod czujnym okiem trenera.

Trening stanowi półgodzinna sesja na specjalnie zaprojektowanych maszynach (nowość w Polsce!). Od powszechnie używanego sprzętu na siłowniach różni je to, że praca przebiega dwufazowo tzn. że obciążenie (ciężar) działa zarówno w pierwszej fazie podczas wyciskania, jak i w drugiej fazie, powrotnej, która w normalnej maszynie jest nieefektywna.

Dodatkowy plus tego sprzętu stanowi możliwość łatwej zmiany obciążenia i dostosowania go do swoich możliwości. Wystarczy jedynie, dzięki systemowi hydraulicznemu, ruszyć pokrętłem w prawo lub w lewo.

Przez 45 sekund jedna część grupy ćwiczy na maszynach siłowych, wykonując ruchy przez nie narzucone, a druga część w tym samym czasie wykonuje ćwiczenia aerobowe. Można maszerować, biec w miejscu albo po prostu wchodzić na stopień, wybrana forma jest dowolna, musi się jedynie odbywać przez minutę bez przerwy. Po upływie tego czasu następuje zmiana miejsc.

Cały trening odbywa się ‘po okręgu’, tak więc nie trzeba się obawiać zgubienia się w trakcie lub pominięcia którejś z maszyn. Trening kończy się w momencie, gdy wszyscy uczestnicy zajęć obejdą każdą z maszyn.

Obwód składa się z 8 urządzeń, ale dzięki ich – wcześniej już wspomnianej – dwufazowej konstrukcji wykonujemy tak naprawdę 2 razy więcej ćwiczeń!

Trening obwodowy to idealne połączenie treningu siłowego z aerobowym. Ćwicząc w ten sposób wzmacniamy nie tylko swój układ mięśniowo-stawowy, ale również przyczyniamy się do poprawy kondycji oraz sylwetki.

Poznaj zalety takiego treningu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *