Najnowsze Święta 2017

Teksty, które padają przy świątecznym stole Polaków

przy świątecznym stole

Znacie to z własnego domu. Co rok to samo, te same teksty, które padają z ust domowników i gości. Wiele z nich można by określić jako kultowe. Specjalnie z okazji nadchodzących świąt wybraliśmy te najlepsze. Sprawdźcie, jakie teksty padają przy świątecznym stole Polaków. Gwarantujemy, że i w tym roku się bez nich nie obejdzie.

Święta Polaków

Każde święta to spotkania przy rodzinnym stole. Już Wigilia jest okazją, by porozmawiać z bliskimi To wtedy mamy wreszcie czas, by usiąść razem przy jednym stole. Zjeżdżają się goście, nie zawsze ci, których uwielbiamy. Ale cóż, rodziny się przecież nie wybiera. Zawsze może być wesoło, szczególnie, jeśli usłyszymy po raz kolejny te same teksty. Bywa i niezręcznie, ale wtedy przyda się cięty język, oczywiście jeśli jesteśmy odważni i gotowi narazić się gościom. Jakie teksty padają najczęściej przy świątecznym stole Polaków?

Święta są, Coca-Cola na stole

I już na początku robi się wesoło. No bo jak to tak święta bez Coca-Coli? Przecież to prawie, że jedna z 12 potrwa wigilijnych. Co jak co, ale Coli to w święta nie może zabraknąć. Też tak macie? Czerwone ciężarówki w reklamach tv, a na stole butelka słynnego napoju – to już spokojnie można zaczynać te święta.

Co dostałaś pod choinkę?

To typowe pytanie, które pada chyba we wszystkich polskich domach. Goście przychodzący w święta zawsze o to pytają. A przecież niekoniecznie można mieć ochotę by chwalić się tym, co się dostało albo i nie. Szczególnie tymi nietrafionymi prezentami. Tak bardzo polskie…

Zostaw to, to na święta

Tuż przed świętami lodówka ugina się pod ciężarem smakołyków, ale zabronione jest ich chociażby powąchanie. Mama czy babcia niczym cerber strzeże świątecznych zapasów i grozi palcem, że to na święta i jeszcze jeść nie można. No zupełnie tak, jakbyśmy mieli wciągnąć na raz całą blachę sernika czy miskę sałatki.

Zdrowia, zdrowia i jeszcze raz pieniędzy

Składanie życzeń to piękna tradycja, o ile wie się, co powiedzieć, a czego nie. Jednak w tej kwestii wielu osobom przydałaby się lekcja kultury i taktu. Tekst typu „zdrowia, zdrowia i jeszcze raz pieniędzy” to jeszcze nic. Nie wyobrażacie sobie czego potrafią życzyć bliscy…

Masz kogoś?

Kolejne pytanie, tak często padające w święta. Nietaktowne i absolutnie zakazane. Ale przecież wścibskie ciocie muszą wiedzieć wszystko, nawet to, czy z kimś sypiasz czy też nie. Można utrzeć im nosa jakimś dosadnym komentarzem. Wtedy mamy załatwiony spokój do końca świąt. Na takie pytanie proponujemy odpowiedź w stylu „mam psa, kota, mamę, tatę…”

Przełącz na Kevina

Święta bez Kevina? Nie w polskim domu. I tak,  często jeszcze w czasie kolacji wigilijnej pada ten kultowy tekst. Co z tego, że wszyscy już widzieli Kevina dziesiątki razy. W końcu Polsat emituje go od lat, a w pierwszy dzień świąt będzie lecieć w tv powtórka. Kevin musi być i koniec kropka.

I co zrobisz? Nic nie zrobisz

Typowy tekst. Rodzinna historia, ktoś coś opowiada i wszystko kończy się tym tekstem. Nic dodać, nic ująć, no nic nie zrobisz!

przy świątecznym stoleŚwięta, święta i po świętach

Ledwo się zaczęły i już się kończą. Co najlepsze, taki tekst można usłyszeć już podczas Wigilii, uwierzcie. Niestety tak to już jest, że jak coś się zaczyna, to też się kończy. Święta również, ale chyba nie wszyscy to ogarniają.

A Wy, jakie znacie teksty? Dodalibyście coś do naszej listy?

Katarzyna Antos

Komentarze (6)

ewalub

4 lata temu

O, i jeszcze pytanie czy mi coś smakowało… Okropne pytanie, no bo jak nie smakowało, to jak odpowiedzieć żeby kucharki nie urazić?

Mindi

4 lata temu

Ciągle się czegoś uczę, bardzo lubię rozmawiać o prezentach i nie przyszło mi namyśl, że nie wypada. Poprawię się 🙂 Jest takie pytanie zadawane często parom, które często nie planują zawarcia związku małżeńskiego: „kiedy ślub”? I nagminnie zadawane pytania o pracę i zarobki.

  ewalub

  4 lata temu

  Moja kuzynka kiedyś się wkurzyła na kolejne pytanie o to kiedy ona w końcu wyjdzie za mąż, ponieważ już pora żeby zaczęła się starać o dziecko. W końcu którymś razem odpowiedziała, że to nie obrączką robi się dzieci… 🙂

linea

4 lata temu

A mnie nikt nie pyta o dzieci, chyba uznali, że już jestem za stara.
Coca-coli nie piję wcale, jeśli już to Pepsi 🙂
„świeta, świeta i po świetach… ” zna chyba każdy.

ewalub

4 lata temu

U mnie padają dwa teksty spośród tu wymienionych: Zostaw, to na święta, oraz święta, święta i po świętach… 🙂

  ewalub

  4 lata temu

  A pytanie „masz kogoś” w moim przypadku zastąpione zostało innym, ale z tego samego gatunku- kiedy drugie dziecko? 🙂

Zostaw komentarz