Najnowsze Poradniki Styl życia Święta 2017

Gdzie spędzić Święta?

święta

Boże Narodzenie to czas, kiedy mamy możliwość urlopu i odpoczynku od codziennych spraw. Podpowiadamy jak wykorzystać wolne dni i gdzie najlepiej spędzić Święta.

Święta w domu – niekoniecznie

Nie wszyscy spędzają Boże Narodzenie w domu. Część z nas udaje się na święta do bliskich, nawet poza granice naszego kraju. Bardzo chętnie udajemy się też na zagraniczne wycieczki, zamieniając mroźną aurę na egzotyczny i gorący klimat. Przecież z piasku też zrobimy bałwana. A znacznie przyjemniej jest siedzieć pod palmami niż stać na przystankach, przy minusowej temperaturze. Dużym zainteresowaniem cieszą się świąteczne pobyty w górach. W sezonie zimowym trudno o wolne terminy z dnia na dzień. Święta w domu nie muszą być koniecznością. Jeśli chcemy wypocząć, nie mając na głowie żadnych zmartwień związanych z zakupami, gotowaniem i sprzątaniem, warto wyjechać i w pełni się zrelaksować.

Boże Narodzenie wśród górskich szczytów

Święta w górach mają swój niepowtarzalny i wyjątkowy urok. Wszystko za sprawą krajobrazu i śniegu, którego w mieście zwykle brakuje w świąteczny czas. Jeśli marzymy o białych Świętach, warto wybrać się w góry. Nasze polskie, czy alpejskie szczyty zachwycą nas widokami. Drewniany domek i choinki dopełnią klimat Bożego Narodzenia. Chwile spędzone przy kominku z pewnością będą niezapomniane. W górach czeka na nas wiele atrakcji takich jak kuligi, ogniska czy sporty zimowe, co zadowoli aktywnych.

Święta nad morzem

Morze zimową porą wygląda zupełnie inaczej, ale jest równie piękne co latem. Drogocenne powietrze pełne jodu wzmocni nasze zdrowie. Nad morzem spędzimy kameralne święta, z dala od zgiełku wielkich miast. Romantyczne spacery po plaży czy molo dołączą do niezapomnianych chwil we dwoje.

Boże Narodzenie w tropikach

Niektórzy z nas uciekają od świątecznej gorączki jak najdalej, najlepiej na egzotyczne wyspy. Święta w tropikach to rozwiązanie dla tych, którzy nie przepadają za rodzinnymi spotkaniami i typowo świątecznymi tradycjami. Wycieczka na Wyspy Kanaryjskie może okazać się ciekawą przygodą. Pamiętajmy jednak, że nie znajdziemy tam śniegu czy choinek, więc dzieci mogą być nieco zawiedzione takim Bożym Narodzeniem.kulig

Tradycyjne Święta

Nie musimy wyjeżdżać bardzo daleko, aby spędzić miłe Święta, w prawdziwie tradycyjnej formie. Ośrodki agroturystyczne oferują Boże Narodzenie, zupełnie inne niż te w mieście. Taki wyjazd będzie wspaniałym rozwiązaniem dla rodziców z dziećmi. Wiele miejsc zapewnia atrakcje w postaci robienia pierników, wykonywania dekoracji świątecznych, ubierania choinki. Wieczorową porą możemy wybrać się na kulig czy ulepić bałwana, jeśli tylko będzie wystarczająco dużo śniegu. Ominą nas męczące przygotowania a zakosztujemy prawdziwej atmosfery Świąt.

Katarzyna Antos

Komentarze (3)

filodendron 2

8 lat temu

W zeszłym roku moja mama miała w święta zawał. Codziennie chodziliśmy do szpitala,a Sylwester był smutny , wypiliśmy po kieliszku szampana i to wszystko ,mam nadzieje ,że w tym roku będzie lepiej .W szpitalu spotkaliśmy mnóstwo ludzi chorujących i ich rodzin , atakże personek spędzał świeta w szpitalu.To też jest jedno z miejsc, gdzie można spędzić święta.
Moje najpięknięjsze święta – to te ,gdy urodził mi się synek ,taki to przepiękny prezent miałam pod choinkę 🙂
A tak w ogóle to zamierzamy spędzać święta w domu w gronie rodzinnym.

pati25

8 lat temu

Oczywiście święta możnna spędzić wszędzie.Dużo osób na święta wyjeżdża.Jednak ja uwielbiam spędzać Boże Narodzenie w gronie najbliższych.Ta świąteczna atmosfera wśród rodziny-bezcenne

Danusiate

8 lat temu

Znam wiele osób, które w święta wyjeżdżają do pensjonatów, gdzie wszystko mają podane, zorganizowane i nie muszą się wysilać z żadnymi przygotowaniami. Ja akurat lubię ten świąteczny szał pieczenia, gotowania i dekorowania i nie wyobrażam sobie świąt gdzieś z dala od domu, ale każdy powinien mieć możliwość wybrania takiej formy spędzania tych dni, żeby kojarzyły mu się z czymś przyjemnym, a nie – z przykrym obowiązkiem.

Zostaw komentarz