Felietony Najnowsze Styl życia Święta 2017

Filmy w świątecznym klimacie

filmy

Zapewne wiele z nas kojarzy filmy, które nieodłącznie są związane z okresem świątecznym. Takie produkcje wprowadzają nas w klimat zbliżających się Świąt i nadchodzącej zimy.

Święta na ekranie

Bożonarodzeniowy nastrój możemy poczuć wybierając się do kina, czy organizując seans w domowym zaciszu. Niektóre spośród świątecznych filmów zyskały nawet miano kultowych. Co roku, do kin na przełomie grudnia i listopada wchodzą produkcje o świątecznej tematyce. Widzów nie brakuje. Często wracamy do filmów, które już widzieliśmy, ponieważ chcemy poczuć świąteczny klimat. Lista filmów, w których nie brakuje magii Świąt wciąż się powiększa. Nasze propozycje na pewno warto obejrzeć. Być może znacie niektóre z nich. Jeśli tak, to warto do nich wrócić, szczególnie teraz.

Listy do M.

W zestawieniu świątecznych filmów nie może zabraknąć polskiego akcentu. Mowa o Listach do M. i jak się okazuje równie popularnej drugiej części, którą możemy oglądać jeszcze na ekranach kin. Komedia o miłości w świątecznej atmosferze przyciągnęła przed ekrany miliony, stając się najchętniej oglądaną komedią od ostatnich 25 lat. Nietypowy Mikołaj czyli Mel, w którego wcielił się Tomasz Karolak czy prezenter radiowy, którego zagrał Maciej Stuhr to tylko niektóre z postaci, dla których warto zobaczyć ten film. Piękne historie i losy, które splatają się ze sobą w nietypowych, bo świątecznych okolicznościach. Na tym filmie pośmiejemy się i popłaczemy zarazem. Wszystko okraszone fantastyczną ścieżką dźwiękową. Magia Świąt w czystej postaci.

To właśnie miłość

Czołówka najlepszych aktorów, do tego miejski klimat Świąt Bożego Narodzenia i romantyczna komedia gotowa. Hugh Grant, Bill Nighty czy Colin Firth wprowadzają nas w nastrojowy czas, choć nie zawsze wszystko odbywa się po ich myśli. Film ma swój niezwykły urok, a miłość unosi się w powietrzu. Różne historie i emocje, ale tematyka wciąż aktualna. Tej produkcji nie można pominąć w Święta.

Świąteczny pocałunek

To mniej znana produkcja, ale warta uwagi. Spodoba się miłośnikom romantycznych filmów. Młoda projektantka dostaje zlecenie od szefowej, na wykonanie świątecznej dekoracji u przystojnego biznesmena – partnera jej pracodawczyni. Spędza z nim coraz więcej czasu. Między dwojgiem rodzi się wyjątkowe uczucie. Romantyczna opowieść o miłości, poszukiwaniu szczęścia i odkrywaniu prawdy.

Zastępstwo z niespodzianką

Znany motyw stosowany w filmie. Dwoje ludzi, mieszkających daleko od siebie pisze listy od czasów dzieciństwa. Pewnego dnia, w okolicy Świąt nadarza się okazja do spotkania po latach. Wszystko mogłoby się wydawać proste, gdyby nie to, że na spotkanie zamiast siebie, wysyłają znajomych, którzy mają ich udawać.Komedia pomyłek w której miłość wreszcie się odnajduje. Wszystko w świątecznym klimacie choinek i barwnych światełek. Idealny film na romantyczny wieczór we dwoje lub z przyjaciółką.

Holiday

Dwie młode kobiety, mieszkające w innych częściach świata postanawiają zamienić się miejscami zamieszkania na czas Świąt. Urlop od codzienności i zmiana środowiska może zaskoczyć i to bardzo pozytywnie. Ucieczka od problemów okazuje się jedyną słuszną decyzją. Cały obraz ma ciekawą formę, do czego z pewnością przyczynili się znani aktorzy. Zdecydowanie warto zobaczyć, nie tylko w Święta.

Bajkowe Boże Narodzenie

Prawdziwa perełka dla całej rodziny. Iście bajkowa i świąteczna oprawa. Bohaterka, wraz z dziećmi zmarłej siostry, którymi się opiekuje zostaje zaproszona na Święta do prawdziwego zamku, który jest własnością dziadka dzieci. Niechętnie, ale udaje się przekonać rodzinę do wyjazdu, który całkowicie zmieni ich życie. Arystokratyczne salony z bajkową zimą w tle. Jak na film świąteczny, nie może zabraknąć w nim miłości. Ta pojawia się między główną bohaterką a synem dziadka dzieci. O takich Świętach jak te, możemy tylko pomarzyć, ale warto, choćby przez czas seansu.

Kevin sam w domu

swieta

Wiele osób nie wyobraża sobie Świąt Bożego Narodzenia bez seansu tego filmu. W naszym kraju, pojawienie się Kevina na ekranie to już tradycja. Choć niektóre stacje emitują ten film już na miesiąc przed Świętami, przyciąga on przed telewizory prawdziwe tłumy. Kevin przez nieuwagę zostaje sam w domu. Jego rodzina udaje się na zagraniczny świąteczny wyjazd. Cały dom, tylko dla siebie – o tym marzy każde dziecko. Sytuacja wymyka się spod kontroli, ponieważ na dom McCallisterów czyhają bandyci. Ale mały Kevin jest sprytniejszy od nich. Przygotowuje specjalny plan, który ma utrudnić włamywaczom ograbienie domu. Komedia dla całej rodziny, która każdego roku oglądamy. Mogłoby się wydawać, że do znudzenia, ale jednak z sentymentem wracamy do znanego nam filmu. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak czekać na Kevina.

Katarzyna Antos

Komentarze

pati25

5 lat temu

Świąteczne filmy rzeczywiście wywołują w nas świąteczny klimat nadchodzących świąt.Ciekawe propozycje filmów.Obejrzenie filmu w świątecznym klimacie to miłe spędzenie świąt

Zostaw komentarz