Osteoporoza Zdrowie

Suplementy diety a osteoporoza

Aby jak najdłużej cieszyć się dobrym dojrzalakobieta.plm trzeba odpowiednio troszczyć się o siebie. I to nie od wielkiego dzwonu, lecz każdego dnia! Systematyczność jest naszym największym sprzymierzeńcem.

Aby jak najdłużej cieszyć się dobrym zdrowiem trzeba odpowiednio troszczyć się o siebie. I to nie od wielkiego dzwonu, lecz każdego dnia! Systematyczność jest naszym największym sprzymierzeńcem.

Jednak nie zawsze jesteśmy w stanie w pełni zadbać o dostarczenie wszystkich niezbędnych witamin i mikroelementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dlatego też na naszym rynku pojawiły się różnego rodzaju preparaty pomagające nam w codziennej walce o zdrowie. Suplementy diety, bo to o nich mowa – są pomocne w szczególności, kiedy należymy do grupy ryzyka dotkniętego możliwością utraty gęstości mineralnej w kościach.

Co prawda zjawisko to dotyczy każdego człowieka, jednak w niektórych przypadkach zaczyna postępować bardzo szybko, prowadząc do osteoporozy.

Wybór właściwego preparatu

W dużej mierze skład tego typu produktów opiera się na sporej zawartości wapnia. Jednak sam wapń nie wystarczy. W dodatku jego nadwyżki mogą doprowadzić do jego odkładania się w tkankach miękkich, czyli np. w ścianach naczyń krwionośnych – zamiast w kościach. Nie powinno do tego dochodzić, bowiem bezpośrednio zagraża to naszemu zdrowiu.

Czytajmy dokładnie etykiety oraz ulotki. Dobry suplement diety wzmacniający kości powinien zawierać witaminę D3, która bierze udział w procesie wchłaniania się wapnia do organizmu i zapobiega jego wydalaniu. Bardzo istotnym składnikiem jest również witamina K2 zapobiegająca odkładaniu się wapnia w tkankach miękkich. Takie połączenie gwarantuje, że suplementacja nie pójdzie na marne.
Oprócz tego w przyjmowanym przez nas preparacie powinien znaleźć się cynk, miedź i witamina B6, odpowiedzialne za prawidłowy rozwój kości .

Tabletki, kapsułki, żele…

Suplementy dostępne w aptekach sprzedawane są pod różną postacią. Jedne zawierają cenne składniki w formie tabletek, inne żelowych kapsułek z płynną substancją, jeszcze inne występują jako musujące krążki rozpuszczalne w wodzie. Wybór jest naprawdę szeroki.

Decydując się na zakup zapoznajmy się z opinią bliskich lub lekarza. Doradzi nam on, który preparat jest najskuteczniejszy. Przy zakupie zastanówmy się jaka forma przyjmowania będzie dla nas najkorzystniejsza.


Natalia Herzog

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *