Pływanie to jedna z najprzyjemniejszych form aktywności fizycznej oraz świetny sposób na poprawę nastroju. Niestety coraz częściej pojawiające się chłodne dni sprawiają, że rezygnujemy z wyjść na pływalnię.

Jak ryba w wodzie!

Zima nie powinna stać się wymówką w kwestii dbania o nasze zdrowie. Nowoczesna technologia oraz kreatywność inżynierów sprawia, że bez przeszkód możemy korzystać z tego typu miejsc bawet podczas naprawdę mroźnych wieczorów. Zażywanie kąpieli podczas gdy za oknem panuję syberyjskie temperatury doskonale hartuje organizm.
Korzystanie z basenu sprawia nam przyjemność przez cały rok. Jednak tak naprawdę dopiero zimą, kiedy zaczynamy leniuchować, objadać się słodyczami i leżeć pod kołdrą powinniśmy docenić zalety pływania, takie jak:

– poprawa samopoczucia i humoru

– dbanie o kondycję fizyczną

– podwyższenie odporności organizmu

– rzeźbi ciało, niweluje cellulit, ujędrnia

– rozluźnia i relaksuje

– odpręża mięśnie kręgosłupa

Zadbaj o figurę!

Zimowe grzeszki odbijają się niekorzystnie na naszej sylwetce. Dlatego pływanie jest doskonałym sposobem zadbania o prawidłową masę ciała. Jednak samo wejście do wody nic nam nie da. Należy pływać co najmniej pół godziny bez przerwy – spalimy wtedy aż 350 kalorii.
Ta forma aktywności fizycznej rewelacyjnie wpływa również na układ oddechowy i krwionośny, stymulując prawidłowe ukrwienie oraz poprawiając krążenie.

Po wyjściu z basenu

Po opuszczeniu niecki należy bezwzględnie pamiętać o kilku ważnych czynnościach. Niedopatrzenia z naszej strony mogą negatywnie rzutować na stan naszego zdrowia. Powinniśmy dobrze wysuszyć włosy suszarką i nałożyć czapkę – wtedy mamy pewność, że nas nie przewieje. Zapinajmy kurtkę oraz zakładajmy szalik, będziemy mieć wtedy pewność, że nie wyziębimy organizmu.

Pływaj… na zdrowie!

Basen to nie tylko miejsce, w którym można poprawić stan swojego zdrowia oraz zadbać o dobry humor, lecz także poznać nowe i interesujące osoby. Jeśli doskwiera Ci samotność, wyjście n pływalnię z pewnością dobrze Ci zrobi!

Pamiętaj, że basen to nie tylko pływanie. To również inne formy aktywności takie jak np. aqua zumba, aqua fitness, jazda na rowerze w wodzie, gra w siatkówkę czy koszykówkę wodną. Pływalnie posiadają bardzo szeroką ofertę zajęć dla osób w każdym wieku.

Natalia Herzog