Nie bez powodu szpilki uchodzą za atrybut kobiecości, wszak mężczyźni je uwielbiają. Odpowiednio dobrane wydłużają nogi, wysmuklają ciało i poprawiają samoocenę. Co sprawia, że w szpilkach czujemy się atrakcyjne i seksowne?

Chętnie sięgamy po szpilki, choć trudno uznać je za wygodne obuwie. Nic tak jak one nie rozbudza zmysłów i nie poprawia nastroju. Bohaterki „Seksu w wielkim mieście” często poprawiały sobie samopoczucie szpilkami z czerwoną podeszwą. Choć ich garderoby pękały w szwach, kobiety wciąż odczuwały niedosyt. Szpilki posiadają wiele zalet, stanowią doskonałe dopełnienie prostego stroju. Za ich sprawą zwykłe jeansy i podkoszulek zyskują nowy charakter. W szpilkach z pewnością nie przemkniesz przez ulicę niezauważona. Co warto wiedzieć o butach, które rozpalają do czerwoności męską wyobraźnię?

Kto stworzył szpilki?

Na początek przyjrzyjmy się genezie słowa „szpilki”. To określenie pochodzi z języka włoskiego, stiletto to nic innego jak sztylet! Jeśli przyjrzymy się naszym ulubionym butom, z pewnością zauważymy podobieństwo między szpilkami a ostrym narzędziem. Kto stworzył pytanie? Historycy mody nie potrafią udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Niektórzy za ojca seksownego obuwia uważają Salvatore`a Ferragamo, podczas gdy inni wskazują Rogera Viviera. Nie ma jednak wątpliwości, iż Christian Dior jako pierwszy zaprezentował szpilki szerszej publiczności. Buty pobudzające wyobraźnię zrobiły zawrotną karierę, stały się przedmiotem fascynacji gwiazd kina i estrady. Marilyn Monroe, która wciąż zajmuje pierwsze miejsce w rankingach na najatrakcyjniejszą kobietę, uwielbiała szpilki.

Dlaczego buty na obcasie są seksowne?

Szpilki to niezbędnik każdej kobiety, nie musisz chodzić w nich na co dzień, warto jednak zakładać je od czasu do czasu. Nie jesteś przekonana do tego rodzaju obuwia, na co dzień stawiasz na wygodę i komfort? Zachęcamy cię do przeprowadzenia małego eksperymentu, jego wynik zapewne zmieni twoje podejście do szpilek. W piątkowy wieczór wybierz się z partnerem na romantyczny spacer i załóż zmysłowe buty. To niewiarygodne jak szpilki zmieniają zachowanie mężczyzn! Zauważyłaś, że twój partner dumnym krokiem przemierza alejki w parku? Tak działa na niego twój urok. Gdy mężczyzna ma u swego boku atrakcyjną partnerkę, rozpiera go duma, którą chętnie manifestuje. Do twojej sypialni wkrada się rutyna? Odkurz dawno nieużywane szpilki i zaskocz ukochanego zmysłową kreacją. Tej nocy nieprędko zmrużysz oczy.