Artykuły Moda

Szpilki to nasza broń kobieca!

Nie bez powodu szpilki uchodzą za atrybut kobiecości, wszak mężczyźni je uwielbiają. Odpowiednio dobrane wydłużają nogi, wysmuklają ciało i poprawiają samoocenę. Co sprawia, że w szpilkach czujemy się atrakcyjne i seksowne?

Nie bez powodu szpilki uchodzą za atrybut kobiecości, wszak mężczyźni je uwielbiają. Odpowiednio dobrane wydłużają nogi, wysmuklają ciało i poprawiają samoocenę. Co sprawia, że w szpilkach czujemy się atrakcyjne i seksowne?

Chętnie sięgamy po szpilki, choć trudno uznać je za wygodne obuwie. Nic tak jak one nie rozbudza zmysłów i nie poprawia nastroju. Bohaterki „Seksu w wielkim mieście” często poprawiały sobie samopoczucie szpilkami z czerwoną podeszwą. Choć ich garderoby pękały w szwach, kobiety wciąż odczuwały niedosyt. Szpilki posiadają wiele zalet, stanowią doskonałe dopełnienie prostego stroju. Za ich sprawą zwykłe jeansy i podkoszulek zyskują nowy charakter. W szpilkach z pewnością nie przemkniesz przez ulicę niezauważona. Co warto wiedzieć o butach, które rozpalają do czerwoności męską wyobraźnię?

Kto stworzył szpilki?

Na początek przyjrzyjmy się genezie słowa „szpilki”. To określenie pochodzi z języka włoskiego, stiletto to nic innego jak sztylet! Jeśli przyjrzymy się naszym ulubionym butom, z pewnością zauważymy podobieństwo między szpilkami a ostrym narzędziem. Kto stworzył pytanie? Historycy mody nie potrafią udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Niektórzy za ojca seksownego obuwia uważają Salvatore`a Ferragamo, podczas gdy inni wskazują Rogera Viviera. Nie ma jednak wątpliwości, iż Christian Dior jako pierwszy zaprezentował szpilki szerszej publiczności. Buty pobudzające wyobraźnię zrobiły zawrotną karierę, stały się przedmiotem fascynacji gwiazd kina i estrady. Marilyn Monroe, która wciąż zajmuje pierwsze miejsce w rankingach na najatrakcyjniejszą kobietę, uwielbiała szpilki.

Dlaczego buty na obcasie są seksowne?

Szpilki to niezbędnik każdej kobiety, nie musisz chodzić w nich na co dzień, warto jednak zakładać je od czasu do czasu. Nie jesteś przekonana do tego rodzaju obuwia, na co dzień stawiasz na wygodę i komfort? Zachęcamy cię do przeprowadzenia małego eksperymentu, jego wynik zapewne zmieni twoje podejście do szpilek. W piątkowy wieczór wybierz się z partnerem na romantyczny spacer i załóż zmysłowe buty. To niewiarygodne jak szpilki zmieniają zachowanie mężczyzn! Zauważyłaś, że twój partner dumnym krokiem przemierza alejki w parku? Tak działa na niego twój urok. Gdy mężczyzna ma u swego boku atrakcyjną partnerkę, rozpiera go duma, którą chętnie manifestuje. Do twojej sypialni wkrada się rutyna? Odkurz dawno nieużywane szpilki i zaskocz ukochanego zmysłową kreacją. Tej nocy nieprędko zmrużysz oczy.

Chcesz poprawić samoocenę? Załóż szpilki!

Kobiety noszą szpilki z wielu powodów. Niektóre nie potrafią się z nimi rozstać, ponieważ bez nich czują się niskie i mało atrakcyjne. To niesamowite, jak buty potrafią kształtować samoocenę. Dzięki nim zapominamy o kompleksach i na nowo odkrywamy swoje mocne strony. Masz zastrzeżenia do sylwetki? Uważasz, że bliżej ci do klocka niż do talii osy? Kobiety do perfekcji opanowały sztukę odnajdywania w sobie mankamentów. Ba, niektóre z nas potrafią podnieść niewielką fałdkę na brzuchu do rangi katastrofy. Nic tak nie poprawia samooceny jak szpilki, dopasowana sukienka i makijaż. Warto pracować nad swoim wyglądem, bawić się kreacjami i eksperymentować z makijażem. Zasłaniasz się brakiem czasu i życiem w ciągłym biegu? Dla chcącego nic trudnego. Jeśli chcesz wyglądać atrakcyjnie, to nic nie pokrzyżuje twoich planów. Nie masz czasu na wymyślne upięcie, do zwykłych jeansów i podkoszulka załóż szpilki, a usta podkreśl czerwoną pomadką. Z pewnością będziesz wyróżniała się w tłumie i o to chodzi. Nic tak nie poprawia humoru jak męskie spojrzenia, to właśnie one utwierdzają nas w przekonaniu o własnej atrakcyjności.

Nigdy nie nosiłaś szpilek, ale postanowiłaś sprawdzić oddziaływanie obuwia na męską populację? Swoją przygodę rozpocznij od średniego obcasa. Zbyt wysokie buty mogą zniechęcić cię do szpilek na długie lata. Zanim pokażesz swój nowy nabytek szerszej publiczności, przetestuj go w domowym zaciszu. Na naukę nigdy nie jest za późno, dotyczy to również sztuki poruszania się na wysokich obcasach. Jeśli wiesz, że będziesz przebywała poza domem przez kilka godzin, kup specjalne wkładki żelowe, dzięki nim unikniesz bolesnych odcisków. Niepewnie poruszasz się na wysokich obcasach? Nie zakładaj ich, gdy wybierasz się na ważne spotkanie. Podczas rozmowy z kluczowym kontrahentem będziesz koncentrowała się na własnym dyskomforcie, zamiast na negocjacjach. Na „szpilkowy” debiut przyjdzie jeszcze pora. W niedzielę twoi teściowie będą obchodzili rocznicę ślubu? Na uroczysty obiad załóż szpilki, w gronie najbliższych czujemy się pewnie i komfortowo. Nie zastanawiamy się nad nierównym krokiem i niezgrabnymi ruchami.

Wybierasz się na wesele? Choć szpilki wyglądają efektownie, nie wytrzymasz w nich do białego rana. Zabierz ze sobą buty na zmianę. Z pewnością docenisz je, szalejąc na parkiecie, wszak ważniejsza od mody jest wygoda.

Komentarze

eve

4 lata temu

szpilki sa bardzo sexy ale jak sie kobieta przemieszcza samochodem ,tak na codzien sa niestety niewygodne i mecza sie nogi ale na specjalne okazzje jak najbardziej

Zostaw komentarz