Diety odchudzające Kuchnia

Czy można szybko i zdrowo schudnąć?

Marzysz o zgrabnej sylwetce, ale Twoja sylwetka daleka jest od ideału? Gdy zbliża się ważna, rodzinna uroczystość przystępujesz do intensywnej walki ze zbędnymi kilogramami. Czy można schudnąć szybko i zdrowo?

Marzysz o zgrabnej sylwetce, ale Twoja sylwetka daleka jest od ideału? Gdy zbliża się ważna, rodzinna uroczystość przystępujesz do intensywnej walki ze zbędnymi kilogramami. Czy można schudnąć szybko i zdrowo?

Z niecierpliwością czekasz na urlop. Gorący piasek, czysta woda i piękne krajobrazy niewątpliwie pozwolą ci oderwać się od rzeczywistości. Twoją radość mąci fałdka tłuszczu na brzuchu, a do wyjazdu pozostały zaledwie 2 tygodnie? Oczywiście możesz rozpocząć dietę, ale w krótkim czasie nie zrzucisz 5-10 kg. Nic dziwnego, że internauci, którzy wystawiają na aukcjach „cudowne” preparaty odchudzające, nie mogą narzekać na brak klientów. Dlaczego narażamy swoje życie na niebezpieczeństwo?

W pogoni za ideałem…

Media nieustannie atakują nas zdjęciami szczupłych modelek. Nic dziwnego, że wiele kobiet za wszelką cenę usiłuje dostosować się do obowiązujących kanonów. Chcemy być piękne i atrakcyjne dla swoich partnerów. Nie ma w tym nic złego, dopóki potrafimy zachować umiar. Chcesz schudnąć? Zgłoś się do specjalisty, który ułoży ci racjonalną dietę. O pomoc możesz poprosić też trenera na siłowni. Inne ćwiczenia wykonujemy wówczas, gdy chcemy schudnąć, a inne wtedy, gdy pracujemy nad umięśnionymi nogami. Warto o tym pamiętać, ponieważ brak pożądanych rezultatów może nas zniechęcić do aktywności fizycznej.

Dzięki ćwiczeniom i diecie możemy pozbyć się zbędnych kilogramów. Niestety, racjonalne odchudzanie wymaga czasu. Osoby, którym brakuje cierpliwości, nierzadko wybierają drogę na skróty. W internecie można znaleźć wiele stron poświęconych dietom-cud. Ich twórcy zapewniają, że wcielając w życie ich zalecenia, w ciągu tygodnia staniemy się lżejsze 5 kg. Spektakularne rezultaty uzyskane w krótkim odstępie czasu powinny uruchomić w naszej głowie sygnał alarmowy. Czy szczupła sylwetka warta jest ryzyka?

Niebezpieczne diety-cud

Diety-cud wpływają niekorzystnie na funkcjonowanie naszego organizmu. Zastanawiasz się, co złego jest w jedzeniu kapusty kilka razy dziennie? Przecież akcje organizowane w ramach funduszy unijnych zachęcają do spożywania 5 porcji świeżych owoców i warzyw. Różnorodność stanowi klucz do sukcesu. Nasz organizm przypomina laboratorium biochemiczne, aby przeprowadzane w nim reakcje zachodziły prawidłowo, musimy dostarczyć mu wszystkie składniki odżywcze. Diety eliminacyjne nierzadko prowadzą do niedoborów. W związku z tym nie należy podejmować pochopnych decyzji.

Przeczytałaś w gazecie, że gluten utrudnia odchudzanie? Nie rezygnuj z pieczywa, jasny chleb zastąp pełnoziarnistym. To nie białko występujące w zbożu wpływa negatywnie na Twoją sylwetkę, tylko słodycze podjadane wieczorami i tłuste sosy, którymi polewasz mięso. Produkty z mąki pełnoziarnistej nie tylko dostarczają nam węglowodanów, ale przede wszystkim stanowią bogate źródło witamin z grupy B. Czy wiesz, że niedobór kwasu foliowego może przyczynić się do depresji? Z kolei gdy w organizmie brakuje witaminy B2, w kącikach ust pojawiają się nieestetyczne zajady, a mięśnie zaczynają boleć. Można by jeszcze długo wymieniać skutki niedoboru poszczególnych witamin, ale wierzymy, że powyższe przykłady skłonią cię do refleksji.

Co za dużo to niezdrowo…

Nie tylko niedobór substancji odżywczych jest niekorzystny dla naszego organizmu, ale też ich nadmiar. Każdego dnia na śniadanie jesz jajko na twardo, a na obiad gotowanego kurczaka? Ta monotonia może zakończyć się dla ciebie niekorzystnie. Zarówno jaja, jak i mięso stanowią bogate źródło białka. Z kolei polipeptydy składają się z aminokwasów. Jak sama nazwa wskazuje zawierają one zarówno grupę aminową, jak i karboksylową (kwasową). W wyniku przemian metabolicznych grupa aminowa odrywa się od cząsteczki i powstaje toksyczny amoniak. Tak, to ta substancja, której unikasz, wybierając farbę do włosów. Gdy nasza dieta jest zróżnicowana, organizm radzi sobie z usuwaniem amoniaku. Problem pojawia się wówczas, gdy wskutek monotonii wzrasta synteza tej toksycznej substancji.

Suplementy na odchudzanie

Kuszą cię suplementy na odchudzanie, których pochodzenie owiane jest tajemnicą? W internecie można znaleźć wiele przychylnych opinii. Kobiety, które zażywały je przez kilka tygodni, chwalą się szczupłą sylwetką. Stop! Potrzebujesz wsparcia z zewnątrz? Przyjrzyj się ofertom firm farmaceutycznych. Wiele z nich produkuje suplementy diety na odchudzanie. Tego typu specyfiki zostały dokładnie przebadane, toteż można stosować je bez obaw. Unikaj tabletek i tajemniczych proszków pochodzących z niepewnych źródeł. W najlepszym wypadku magiczna mikstura okaże się dobrze znanym suplementem diety. Czujesz się oszukana przez sprzedawcę, ponieważ przepłaciłaś? Tego typu praktyki trudno uznać za uczciwe, ale historia mogła zakończyć się jeszcze gorzej. Pamiętasz reportaże poświęcone dziewczynie, która zmarła wskutek przegrzania się organizmu? Ona również chciała schudnąć szybko i spektakularnie. Stosowała tabletki nieznanego pochodzenia, mimo iż po ich połknięciu nie czuła się najlepiej. Ta historia, która zakończyła się tragicznie, stanowi przestrogę. Tylko od ciebie zależy, czy wybierzesz drogę na skróty.

Diety-cud nie tylko obciążają organizm, warto pamiętać, że kilogramy, których szybko się pozbyliśmy, powracają do nas ze zdwojoną siłą. Efekt jo-jo to zmora milionów kobiet na całym świecie. Panie, który okupiły szczupłą sylwetkę licznymi wyrzeczeniami, znowu nie mieszczą się w ulubione spodnie. Nie chcesz być jedną z nich? Myśl racjonalnie. Może tego lata nie założysz ulubionego stroju kąpielowego, ale za rok oczarujesz wszystkich plażowiczów szczupłą sylwetką i jędrną skórą. Pamiętaj, gwałtowna utrata kilogramów sprzyja rozstępom!

Komentarze

eve

6 lat temu

tak diety cud i suplementy na odchudzanie sa bardzo niezdrowe bylam w Instytucie Zywnosci I Zywienia im.Pof.,Szczygly i tam bylam na dwugodzinnym wykladzie o zdorwym odzywianiu przed wizyta lekarska

Zostaw komentarz