Fitness

Speedminton – co to takiego?

Nowa nazwa starego sportu czy totalna innowacja?

Główną ideą Speedminton’a było stworzenie gry szybkiej jak squash, o ustalonej powierzchni boiska jak tenis i z wykorzystaniem specjalnych lotek. Najważniejsze cechy, którymi powinien charakteryzować się gracz to czas reakcji, szybkość, energia oraz dobra kondycja.

W Speedminton’ie nie istnieje pojęcie ograniczeń przestrzennych. Możesz grać w dowolnym miejscu, o każdej porze dnia i nocy. Zasady gry są bardzo podobne do tych przyjętych w badmintonie czy tenisie. Mecz składa się z dwóch lub trzech wygranych setów. Każdy z nich rozgrywany jest do 16 wygranych punktów.

Gdzie grać?

Grać w Speedminton’a można dosłownie wszędzie, nawet na dachach budynków. Najczęstszym przeciwnikiem badmintona jest wiatr, który uniemożliwia dobrą zabawę. Speedminton doskonale sprawdza się także przy bardzo wietrznej pogodzie.

By kontynuować grę, wystarczy założyć na lotkę specjalnie zaprojektowany obciążnik. Dzięki przenośnemu kortowi i liniom T – Lines, nieważne czy znajdujesz się na plaży, ulicy czy w lesie. Każde miejsce jest odpowiednie do Speedminton’a, szczególnie że w tej grze nie używa się siatki, która jest wymagana w tenisie i badmintonie.

Sprzęt

Nie można zacząć gry w Speedminton’a bez odpowiedniego sprzętu: rakiety i lotek. Rakiety dostępne są w różnych wariantach cenowych w zależności od stopnia zaawansowania gracza. Ich koszt waha się od ok. 100 do ok. 500 złotych. Lotki, tzw. Speeder’y są nieco droższe od tradycyjnych, ponieważ koszt 5 sztuk to około 70 złotych. Dostępnych jest kilka rodzajów, mających praktyczne zastosowania.

Wspomniane już wcześniej przenośne korty i linie T-Lines to koszt ok. 100 – 200 złotych. W porównaniu z kosztem wynajęcia kortu, nie jest to zbyt wygórowana cena.

Blackminton

Zawsze marzyłaś o grze nocą? W Speedminton’ie wszystko jest możliwe, dzięki specjalnym świetlikom – Speedlight. Wystarczy włożyć jeden do specjalnego otworu fluorescencyjnej główki lotki, by cieszyć się doskonałą zabawą i niezwykłymi efektami świetlnymi.
Czemu warto grać?

Gra w Speedminton’a to prawdziwa dawka energii i dobrego humoru na cały dzień. Dzięki regularnym treningom nabierzesz doskonałej kondycji i rozruszasz wszystkie partie ciała. Aby grać, nie trzeba być profesjonalistą. Speedminton’a możesz uprawiać nawet na własnej działce wraz z przyjaciółmi. Warto dostosowywać tempo gry do swoich możliwości, wtedy nie zniechęcimy się zbyt szybko.

Gabriela Kuc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *