Sprzęt

Nie można zacząć gry w Speedminton’a bez odpowiedniego sprzętu: rakiety i lotek. Rakiety dostępne są w różnych wariantach cenowych w zależności od stopnia zaawansowania gracza. Ich koszt waha się od ok. 100 do ok. 500 złotych. Lotki, tzw. Speeder’y są nieco droższe od tradycyjnych, ponieważ koszt 5 sztuk to około 70 złotych. Dostępnych jest kilka rodzajów, mających praktyczne zastosowania.

Wspomniane już wcześniej przenośne korty i linie T-Lines to koszt ok. 100 – 200 złotych. W porównaniu z kosztem wynajęcia kortu, nie jest to zbyt wygórowana cena.

Blackminton

Zawsze marzyłaś o grze nocą? W Speedminton’ie wszystko jest możliwe, dzięki specjalnym świetlikom – Speedlight. Wystarczy włożyć jeden do specjalnego otworu fluorescencyjnej główki lotki, by cieszyć się doskonałą zabawą i niezwykłymi efektami świetlnymi.
Czemu warto grać?

Gra w Speedminton’a to prawdziwa dawka energii i dobrego humoru na cały dzień. Dzięki regularnym treningom nabierzesz doskonałej kondycji i rozruszasz wszystkie partie ciała. Aby grać, nie trzeba być profesjonalistą. Speedminton’a możesz uprawiać nawet na własnej działce wraz z przyjaciółmi. Warto dostosowywać tempo gry do swoich możliwości, wtedy nie zniechęcimy się zbyt szybko.

Gabriela Kuc