Rozwód to bardzo poważna decyzja. Zakończenie małżeństwa nigdy nie jest sprawą łatwą i zawsze oznacza życiową tragedię. Kiedy podjąć decyzję o rozwodzie, a kiedy warto walczyć o małżeństwo?

Współczesne rozwody

Statystyki są nieubłagane – żyjemy w czasach, w których coraz łatwiej i chętniej bierzemy rozwody i kończymy związki. Można na to patrzeć z dwóch różnych perspektyw. Wreszcie wyzwoliliśmy się spod władzy konwenansów i narzuconych zasad.

Nieszczęśliwe i poniżane kobiety nie muszą już bać się negatywnej opinii publicznej, mogą po prostu wziąć rozwód. Z drugiej strony małżeństwo przestaje być czymś, o co się walczy, co powinno przetrwać mimo przeciwności losu. Gdy pojawiają się problemy, łatwiej jest się rozstać, niż ratować związek.

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję

Decyzji o rozwodzie nie wolno podejmować pod wpływem silnych emocji: wzburzenia, gniewu, agresji, zazdrości, rozpaczy czy złości. Nawet jeśli związek przechodzi kryzys, partner wdał się w romans, przestaliście się ze sobą dogadywać, warto najpierw wyczerpać wszystkie możliwe drogi porozumienia i zastanowić się nad konsekwencjami rozwodu.