Każda kobieta pragnie wyglądać młodo. Zadbana cera, włosy i paznokcie stanowią naszą wizytówkę. Jak pielęgnować twarz i ciało, aby powstrzymać upływający czas?

Firmy kosmetyczne prześcigają się w opracowywaniu specyfików anti-aging. Światowe i rodzime koncerny każdego roku przeznaczają miliony na innowacyjne badania. Każde przedsiębiorstwo pragnie opracować kosmetyk, który skutecznie zabezpieczy skórę przed utratą młodego, promiennego wyglądu.

Systematyczność kluczem do sukcesu

Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z kremem za 50 zł czy za 400 zł, systematyczność stanowi klucz do sukcesu. Żaden kosmetyk nie przyniesie pożądanych rezultatów, jeśli będziemy zapominać o jego aplikacji.

Rodzaj cery – dobór kosmetyków

Kobiety często nie potrafią prawidłowo ocenić rodzaju swojej cery. W związku z tym, iż krem i serum powinien odpowiadać potrzebom naszej skóry, warto skorzystać z bezpłatnych konsultacji dermatologicznych.

Pielęgnacja a pora roku

Kremy na dzień i na noc należy zmieniać co 6 miesięcy. Ich skład powinien odzwierciedlać aktualną porę roku. Jesienią i zimą powinnyśmy skupić się na zabezpieczeniu skóry przed niekorzystnym oddziaływaniem czynników zewnętrznych tj. wiatr czy mróz. W tej roli świetnie sprawdzają się naturalne oleje i masła. Wiosną i latem należy przywrócić skórze promienny wygląd. W związku z tym warto zainwestować w kremy z witaminą C i peptydami. Jednocześnie wiosną i latem należy chronić skórę przed promieniowaniem ultrafioletowych. Specyfiki, które rano aplikujemy na twarz, powinny zawierać filtr przeciwsłoneczny (minimum SPF 20+). Z kolei zima stanowi doskonałą okazję do korzystania z dobrodziejstw preparatów na bazie retinoidów. Tego typu specyfiki stopniowo złuszczają naskórek, obkurczają rozszerzone pory i wzmacniają skórę.