Konflikty między synową a teściową obrosły już legendą. Czasem zdarza się, iż pomiędzy paniami dochodzi do kłótni. Jak wybrnąć z niezręcznej sytuacji?

Matki bezgranicznie kochają swoje dzieci, toteż dokładają wszelkich starań, aby pociechy były szczęśliwe. W sytuacji, kiedy synowa krytykuje swojego męża, teściowa często czuje się urażona. Wszak postawa mężczyzny w znacznej mierze zależy od tego, co wyniósł z domu rodzinnego. Wskazując na wady partnera, niejako oskarżamy teściową o popełnione błędy.

Emocjonalne postawa teściowej

Narzekając na partnera w obecności jego matki, musimy liczyć się z tym, iż narażamy się na jej nieprzychylność. Słowa krytyki sprawiają teściowej przykrość, ponieważ przez lata starała się wychować syna na dobrego i mądrego człowieka. Większość matek podchodzi emocjonalnie do negatywnych opinii nt. dzieci. Warto jednak pamiętać, iż zwracając uwagę na przywary partnera, nie krzywdzimy jego matki. Kobieta czuje się zraniona, ponieważ uważa, że zarzucamy jej błędy wychowawcze.

Rozwiązywanie konfliktów

W związku z tym, iż konflikty na linii synowa-teściowa nikomu nie służą, warto załagodzić sytuację. Jeśli będziemy w sobie pielęgnować urazę, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że mąż wytoczy działo w postaci oskarżeń i pretensji.