Uroda Zadbaj o ciało

Recepta na młody wygląd

Każda kobieta pragnie wyglądać młodo. Zadbana cera, włosy i paznokcie stanowią naszą wizytówkę. Jak pielęgnować twarz i ciało, aby powstrzymać upływający czas?

Każda kobieta pragnie wyglądać młodo. Zadbana cera, włosy i paznokcie stanowią naszą wizytówkę. Jak pielęgnować twarz i ciało, aby powstrzymać upływający czas?

Firmy kosmetyczne prześcigają się w opracowywaniu specyfików anti-aging. Światowe i rodzime koncerny każdego roku przeznaczają miliony na innowacyjne badania. Każde przedsiębiorstwo pragnie opracować kosmetyk, który skutecznie zabezpieczy skórę przed utratą młodego, promiennego wyglądu.

Systematyczność kluczem do sukcesu

Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z kremem za 50 zł czy za 400 zł, systematyczność stanowi klucz do sukcesu. Żaden kosmetyk nie przyniesie pożądanych rezultatów, jeśli będziemy zapominać o jego aplikacji.

Rodzaj cery – dobór kosmetyków

Kobiety często nie potrafią prawidłowo ocenić rodzaju swojej cery. W związku z tym, iż krem i serum powinien odpowiadać potrzebom naszej skóry, warto skorzystać z bezpłatnych konsultacji dermatologicznych.

Pielęgnacja a pora roku

Kremy na dzień i na noc należy zmieniać co 6 miesięcy. Ich skład powinien odzwierciedlać aktualną porę roku. Jesienią i zimą powinnyśmy skupić się na zabezpieczeniu skóry przed niekorzystnym oddziaływaniem czynników zewnętrznych tj. wiatr czy mróz. W tej roli świetnie sprawdzają się naturalne oleje i masła. Wiosną i latem należy przywrócić skórze promienny wygląd. W związku z tym warto zainwestować w kremy z witaminą C i peptydami. Jednocześnie wiosną i latem należy chronić skórę przed promieniowaniem ultrafioletowych. Specyfiki, które rano aplikujemy na twarz, powinny zawierać filtr przeciwsłoneczny (minimum SPF 20+). Z kolei zima stanowi doskonałą okazję do korzystania z dobrodziejstw preparatów na bazie retinoidów. Tego typu specyfiki stopniowo złuszczają naskórek, obkurczają rozszerzone pory i wzmacniają skórę.

Rola peelingów medycznych

W naszym planie pielęgnacji nie powinno zabraknąć peelingów medycznych. Z ich dobrodziejstw należy korzystać dwa razy w roku. W związku z tym, iż zawierają substancje złuszczające naskórek, zabieg warto przeprowadzić zimą, kiedy słońce świeci najsłabiej. Niezależnie od miesiąca, w jakim poddajemy się peelingowi medycznemu, należy zabezpieczać twarz kremem z wysokim filtrem (SPF 50+).

Kremy z filtrem jako profilaktyka

W pochmurne dni często zapominamy o stosowaniu kremów z filtrem. Warto pamiętać, pracując przy świetle jarzeniowym, narażamy skórę na podrażnienia i przebarwienia. Krem z filtrem należy nakładać na twarz, szyję i ręce.

Zmiana masy ciała a stan skóry

Masa ciała nie powinna ani gwałtownie wzrastać, ani spadać. W przeciwnym wypadku skóra traci jędrność. Jednocześnie mogą pojawić się rozstępy. Po 40. roku życia pojawia się tendencja do odkładania tkanki tłuszczowej. Jeśli będziemy stopniowo przybierać na wadze (2kg/rok), nasza skóra nie ucierpi.

Choć prawidłowo dobrany kosmetyk potrafi zdziałać wiele dobrego, nie należy bagatelizować roli prawidłowej diety i aktywności fizycznej. Zatruwając organizm wysoko przetworzoną żywnością, musimy liczyć się z tym, że skóra nie będzie wyglądała dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *