Gdy sami nie jesteśmy już młodzi, a w krzyżu ciągle coś strzyka, tylko możemy sobie wyobrazić jak bardzo cierpią starsi od nas – nasi rodzice. Dopiero teraz rozumiemy jaką bohaterką jest nasza mama. Jak jej to okazać i uczynić życie nieco lżejszym?

Dla osób cierpiących na choroby przewlekłe najlepszym prezentem na Dzień Matki jest to, co będzie pomocne w wykonywaniu codziennych czynności: usprawni poruszanie się, zapewni samodzielność.

Zwykle na prezenty kupujemy rzeczy uniwersalne, np. swetry, piżamy, słodycze, kosmetyki. Choć na pewno są one miłe i przydatne, nie mają w sobie tej nuty jednostkowości. Nie zawierają w sobie przesłania, że troszczymy się o samopoczucie naszej mamy i staramy się rozumieć oraz wyjść na przeciw jej trudnościom. Jeśli chcemy to zmienić, warto wyszukać coś odpowiedniego w aptece czy sklepie internetowym.

Pielęgniarze i fizjoterapeuci zwracają uwagę, że wiele prezentów, które wybieramy – jest niepraktycznych. Kupując mamie perfumy – kierujemy się ceną i zapachem, a nie np. łatwością otwierania buteleczki. W sklepie z odzieżą kupujemy sweter, który naszym zdaniem jest ładny, a zapominamy, że starsza osoba może mieć problemy z zapinaniem mnóstwa guzików. Ponieważ nasza rodzicielka nie chce nam sprawić przykrości – nie powie o swoich problemach z prezentem, dlatego sami musimy zawczasu sprawę przemyśleć, aby podarunek okazał się nie tylko miły, ale też faktycznie przydatny.

Oto nasze propozycje prezentu dla starszej osoby na Dzień Matki:

Organizator leków – ok. 3-8 zł pomocny przy regularnym stosowaniu leków i monitorowaniu co i kiedy przyjęliśmy, są dostępne we wszystkich rozmiarach (w podziale na dawki dziennie, tygodniowe) i w różnych kształtach, co oszczędzi nam stresu, czy mama faktycznie przyjmuje zalecone medykamenty zgodnie z zaleceniami lekarza, regularnie i w odpowiednich dawkach.

Obcinacz do tabletek – ok. 8-10 zł – wiele pigułek i tabletek należy przepołowić lub nawet podzielić na ćwiartki, by móc przyjmować odpowiednie dawki, a to poręczne urządzenie umożliwia precyzyjne obcięcie przy minimalnym wysiłku.