Punch Pill szczególnie dla osób z zapaleniem stawów, które mają problemy z manipulacją, łatwo przesuwające się poszczególne tabletki w zamkniętym opakowaniu zapobiegają rozsypaniu i ułatwiają dawkowanie.

Identyfikator–bransoletka – od 20-30 zł – to prosta biżuteria na rękę z zakodowanymi informacjami niezbędnymi w razie interwencji lekarskiej (np. o alergii na penicylinę, cukrzycy, niewydolności serca czy innych problemach zdrowotnych).

Chwytak – od 80 zł – mocne (jak szczypce) narzędzie ręczne, które można wykorzystać do chwytania nawet kruchych i delikatnych przedmiotów czy produktów spożywczych (krakersów), a także ściągania przedmiotów z najwyższej półki lub wyciągania czegoś spod kanapy.

Regulowana laska trzcinowa – od 90 zł – z pięknej czarny trzciny to składany długi kij korzystający z takiego mechanizmu jak podręczna parasolka, można taką laskę – wspornik schować dyskretnie w torebce lub w kieszeni płaszcza, po czym szybko i łatwo zamontować, kiedy jest najbardziej potrzebna.

Ochładzacz do leków (np. insuliny) – Medicool – cena w Internecie to równowartość 45 USD – ułatwia ich aplikowanie.

Luksusowy chodzik z wysokiej jakości kołami i hamulcami, z koszem na zakupy i wygodnymi uchwytami i siedziskiem do zatrzymania się i odpoczynku.

A Wy macie jakieś pomysły na praktyczny prezent dla swojej mamy?

Źródło: Loyola University Health System

A. Złotkowska