Dzieje się Nagrody

Nagroda: powieść Michela Bussi pt. Czas jest mordercą

czas jest mordercą

Do kogo wędruje najnowszych kryminał Michela Bussi pt. Czas jest mordercą? Nadeszła pora na rozstrzygnięcie konkursu.

Lato 1989

Korsyka, półwysep Revellata, między morzem a górami. Droga prowadząca nad urwiskiem, dwudziestometrowy parów, samochód, który jedzie zbyt szybko… i wpada w przepaść. Jedyna, która przeżyła – piętnastoletnia Clotilde. Rodzice i brat zginęli na jej oczach.

Lato 2016

Clotilde po raz pierwszy wraca na miejsce wypadku. Z mężem i kilkunastoletnią córką jedzie tam, by przegnać demony przeszłości. Na tym samym kempingu, na którym spędziła ostatnie lato z rodzicami, otrzymuje list. List podpisany przez matkę.

To ona żyje?

Michel Bussi po mistrzowsku łączy manipulację, emocje i napięcie. Po polsku ukazało się 6 jego książek: Czarne nenufary, Samolot bez niej, Nie puszczaj mojej dłoni, Nigdy nie zapomnieć, Mama kłamie i Czas jest mordercą. W 2016 roku Bussi znalazł się na drugim miejscu rankingu najlepiej sprzedających się pisarzy francuskich dziennika „Le Figaro”. Jego powieści przetłumaczono na ponad 30 języków.

Wygraj powieść Michela Bussi pt. Czas jest mordercą!

Aby wygrać jeden z trzech egzemplarzy powieści kryminalnej Michela Bussi pt. Czas jest mordercą, wystarczyło odpowiedzieć na poniższe pytania.

  1. Co stało się z matką Clotilde? Swoją odpowiedź pokrótce uzasadnij.

  2. Jaką książkę, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Świat Książki, chciałabyś przeczytać? W udzieleniu odpowiedzi na to pytanie pomoże strona internetowa.

Poniżej przedstawiamy nagrodzone odpowiedzi:

Matka Clotilde została porwana przez arabskiego szejka. Przed wypadkiem kobieta pracowała w firmie farmaceutycznej i pojechała na miesiąc do Teheranu w ramach delegacji.  Podczas jednego ze spotkań biznesowych poznała Ahmeda, któremu wpadła w oko. Matka Clotilde miała już męża i dziecko, na dodatek mężczyzna wywodzący się z zupełnie innej kultury w ogóle jej nie interesował. Ten jednak nie zamierzał dać za wygraną, odszukał kobietę i porwał ją, pozorując jej śmierć. Chętnie przeczytam „Dziewczynę z pociągu”Aneta K., Kraków

Clotilde całe życie tęskniła za matką, która była tajną agentką FBI i ze względu na swoją pracę ściągnęła niebezpieczeństwo na swoją córkę. Chciała ją uchronić, dlatego upozorowała wypadek i swoją śmierć. Dzięki temu zabiegowi Clotilde była bezpieczna. Przestępca, którego tropiła kobieta, umiera, dlatego też kobieta postanawia odszukać swoją córkę i wyjawić jej prawdę. Nie ma w sobie jednak dość odwagi, dlatego pisze do niej list. Zainteresowała mnie książka pt. „Polska odwraca oczy”Jadwiga S., Wrocław

Matka Clotilde nie żyje, ale żyje ktoś, kto postanawia zatruć życie młodej kobiecie. Jest nim morderca jej matki. Tak, wypadek sprzed lat miał w rzeczywistości charakter morderstwa.  Matka Clotilde uciekła przed swoim zwichrowanym psychicznie kochankiem i założyła rodzinę. Ten psychopata jednak ją odszukał i postanowił się zemścić. Teraz powraca, aby dopełnić dzieła i zadać ból jej córce. Nie wie jednak, że Clotilde jest także jego dzieckiem. Czy odkrycie tej prawdy zmieni jego podejście do młodej kobiety? Interesuje mnie „Dziewczyna z pociągu”Magda H., Jaworzno

Serdecznie gratulujemy laureatkom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Komentarze (7)

Tess

6 lat temu

Gratuluję koleżankom nagrody.

Aneta

6 lat temu

Gratuluje, ja tym razem nie próbowałam, jakoś brak mi było pomysłów na odpowiedź.

linea

6 lat temu

Gratuluję nagrody 🙂

pati25

6 lat temu

Gratuluję 🙂 Ciekawe wypowiedzi

Mindi

6 lat temu

Gratuluję nagród. Odpowiedzi konkursowe mogą posłużyć jako wątki do następnych opowieści 🙂

ewalub

6 lat temu

Gratulacje 🙂

Zostaw komentarz