Dzieje się Nagrody

Nagroda: powieść Maríi Solar pt. Skradzione godziny

skradzione godziny

Do kogo wędruje powieść Maríi Solar pt. Skradzione godziny? Nadeszła pora na rozstrzygnięcie konkursu.

Hiszpania, rok 1979. Dwie rodziny – jedna konserwatywna, druga liberalna. Rosa, matka trójki rodzeństwa, czuje się nieszczęśliwa z toksycznie zaborczym Damiánem. Jednak rozstanie nie wchodzi w grę – w tym okresie rozwody w Hiszpanii są nielegalne. Ich syn, Ramón przyjaźni się z Roberto, synem Loli i Antonia. Mogą powiedzieć sobie wszystko. Pojawia się jednak problem – zaczyna im się podobać ta sama dziewczyna, co mocno wpłynie na ich relację. Anselmo, dziadek Roberto i jego siostry Any, umiera z tajemniczym zdjęciem w dłoni, które przedstawia postać kobiety oraz notkę: „Powiedz mi, że mnie kochasz”.

Śmierć staruszka jest owiana tajemnicą, gdyż Carmen, babcia Ramóna, twierdzi, że… umarł ponownie.

W książce przeplatają się rutyna, która zabija żar miłości, pokusy niewiernych kochanków, gorzki smak zawodu i młodzi ludzie, którzy odkrywają, czym jest seks. To sentymentalna podróż po osobowościach zamkniętych w świecie, który choć nie jest odległy czasowo, wydaje się zupełnie inny.

María Solar – urodziła się w hiszpańskim Santiago de Compostela w 1970 roku. Pracuje jednocześnie jako dziennikarka, reporterka radiowa, prezenterka telewizyjna i oczywiście pisarka. María jest wszechstronnie wykształcona, ukończyła studia dziennikarskie, biologiczne i pedagogiczne. Nie boi się podejmować tematów z każdego gatunku. Skradzione godziny to pierwsza książka dla dorosłych, którą wydała, bowiem wcześniej tworzyła literaturę dla dzieci i młodzieży. Jest zdobywczynią kilku prestiżowych nagród w kraju, np. Lazarillo de Creación Literaria. Co więcej znalazła się na liście White Ravens, która zrzesza najlepszych międzynarodowych autorów.

 

Wygraj powieść Maríi Solar pt. Skradzione godziny!

Aby zdobyć jeden z trzech egzemplarzy powieści Maríi Solar pt. Skradzione godziny, wystarczyło odpowiedzieć na poniższe pytania.

 • Czy potrafiłabyś związać się z mężczyzną mającym skrajnie odmienne podejście do kwestii obyczajowych? Swoją odpowiedź pokrótce uzasadnij.

 • Jaką książkę, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Kobiecego, chciałabyś przeczytać? W udzieleniu odpowiedzi na to pytanie pomoże ci strona internetowa http://www.wydawnictwokobiece.pl/

Poniżej przedstawiamy nagrodzone odpowiedzi:

Nigdy nie wiadomo co zrobi zakochany człowiek. Moje doświadczenie podpowiada mi, że potrafiłabym dużo znieść dla miłości, po to aby być z człowiekiem którego kocham. Byłoby ciężko ale tak, potrafiłabym żyć z człowiekiem, który ma skrajnie  inne podejście do kwestii obyczajowych. Dużo rozmawiałabym aby wiedzieć jak ma wyglądać nasze życie. Starałabym się pogodzić nasze dwa różne światy i podejście do życia. Czasami człowiek zrezygnuje z miłości a potem do końca życia zastanawia się jak by było i chciałoby się cofnąć czas aby choć chwilę pobyć w ramionach ukochanego. Więc warto. Chciałabym przeczytać książkę „Córka doskonała” Amandy ProwseTeresa S., Sieradz

Nie ma rzeczy niemożliwych, szczególnie w miłości, dlatego TAK! Myślę, że mogłabym się związać z mężczyzną, który miałby skrajnie odmienne podejście do kwestii obyczajowych niż ja. Pewnie, pomimo świadomości, że tolerancja jest ogromnie ważna,  nie obyłoby się bez ostrych dyskusji, ale myślę, że mogłyby one jedynie dodać odrobiny emocji do związku. Chciałabym przeczytać „Dziecko wspomnień”Ewa L., Kraków

Mówi się powszechnie, że przeciwieństwa się przyciągają i może rzeczywiście w pewnej mierze tak jest. Mogłabym związać się z kimś, kto słucha innej muzyki, kto ma zupełnie inne zainteresowania niż ja, kto woli inną kuchnię, inny rodzaj literatury, bo wszystkie te odmienności mogłyby druga stronę tylko ubogacić. Ale chyba nie związałabym się z kimś, kto miałby zupełnie inne podejście w kwestiach obyczajowych. Takie różnice mogłyby powodować wiele niepotrzebnych konfliktów i sprawiać, ze obie strony mogłyby czuć się nieszczęśliwe, nierozumiane, zamknięte w klatce. Czasem kolory można pomieszać, a czasem czarne jest czarne, podczas gdy białe pozostaje białe… Inną książka Wydawnictwa Kobiecego, jaką chciałabym przeczytać jest „Ostatnia aria Mozarta”Aneta L., Warszawa

Serdecznie gratulujemy laureatkom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Komentarze (10)

ewalub

6 lat temu

Dopiero niedawno przeczytałam. Książka raczej średnia. Spodziewałam się czegoś innego. A jakie są wrażenia pozostałych pań?

ewalub

6 lat temu

Dzisiaj w autobusie w drodze do pracy zaczęłam czytać. Zapowiada się na książkę, którą szybko się czyta 🙂

Mindi

6 lat temu

Gratuluję wygranych i ciekawych wypowiedzi 🙂 Wciągającego czytania życzę.

dulcynea

6 lat temu

Gratuluję Koleżankom !

pati25

6 lat temu

Gratuluję koleżankom ciekawej powieści 🙂

Danusiate

6 lat temu

Gratulacje! Zapowiada się ciekawa lektura na długie jesienne wieczory 🙂

ewalub

6 lat temu

Zdania lekko podzielone, ale jednak miłość wygrywa 😉 Dziękuję za wyróżnienie i gratuluję pozostałym paniom 🙂

  linea

  6 lat temu

  Gratuluję ciekawej odpowiedzi i książki 🙂

  Aneta

  6 lat temu

  Super, mi też się udało, książke przeczytam z przyjemnością 🙂

Zostaw komentarz