znajdę cię wszędzie

Do kogo wędruje powieść Kazimierza Kiljana  pt. Znajdę cię wszędzie? Nadeszła pora na rozstrzygnięcie konkursu.

Pełna napięcia i emocji opowieść, inspirowana plagą współczesnego świata – przemocą domową, cierpieniem fizycznym i psychicznym wobec bezbronnych kobiet oraz ich desperacką walką o prawo do spokoju, do szczęścia, do normalnego życia.

Dominika poznaje uroczego, pełnego życiowej energii Wiktora. Ich przypadkowe spotkanie staje się początkiem przyjaźni, a następnie gorącej miłości uwieńczonej upragnionym ślubem. Kilka lat wspólnego życia zakłóca niezrozumiała, niczym niezapowiadana przemoc. Troskliwy i kochający dotąd mężczyzna zmienia się niepostrzeżenie w zimnego, cynicznego drania, który za nic ma uczucia żony, jej bezgraniczną miłość i oddanie. Po kilku latach życiowej gehenny zrozpaczona Dominika decyduje się na śmiały krok. Postanawia w końcu odmienić swój los.

Jak potoczą się losy zagubionej życiowo, załamanej i całkowicie bezradnej kobiety? Czy trafi na kogoś, kto jej pomoże, kto poda rękę? Czy uda jej się znaleźć bezpieczne schronienie przed niezwykle przebiegłym i wyjątkowo mściwym prześladowcą?

Wygraj powieść Kazimierza Kiljana pt. Znajdę cię wszędzie!

Aby zdobyć jeden z trzech egzemplarzy powieści Kazimierza Kiljana pt. Znajdę cię wszędzie, wystarczyło odpowiedzieć na poniższe pytania.

  • Co powinna zrobić Dominika, aby uwolnić się od swojego oprawcy? Swoją odpowiedź pokrótce uzasadnij. Udzielając odpowiedzi na to pytanie, skorzystaj z własnej kreatywności.

  • Jaką książkę, która ukazała się nakładek Oficynki, chciałabyś przeczytać? Podaj tytuł inny niż Znajdę cię wszędzie. W udzieleniu odpowiedzi na to pytanie pomoże ci strona internetowa.

Poniżej przedstawiamy nagrodzone odpowiedzi:

Dominika powinna zgłosić sprawę policji, ponieważ dopóki jej oprawca pozostanie na wolności, nigdy nie odzyska poczucia bezpieczeństwa. Będzie czuła się zalękniona i zapędzona w kozi róg.  Nie wyjdzie z domu bez obaw, że znowu go spotka. A przecież nie o to chodzi, by żyć w ciągłym strachu.  Chętnie przeczytam powieść pt. „Premiery nie będzie”Joanna Z., Warszawa

Dominika musi opuścić miasto i zerwać kontakty ze wszystkimi bliskimi tak, aby nikt nie znał jej nowego miejsca pobytu. W przeciwnym wypadku jej kat zawsze wykorzysta wspólnych znajomych do wytropienia swojej ofiary. Zainteresowała mnie powieść „Złoczyńcy w uzdrowisku”Katarzyna M., Inowrocław

Kobieta, która chce uciec przed swoim oprawcą, powinna przede wszystkim opowiedzieć o swoim problemie wszystkim ludziom ze swojego otoczenia.  Oni muszą wiedzieć, żeby nie podawać jemu żadnych informacji nt. Dominiki, bo stanowi dla niej zagrożenie. Kobieta powinna też zgłosić sprawę policji.  Z przyjemnością przeczytam „Syndykat”Magdalena Z., Lublin

Serdecznie gratulujemy laureatkom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.