Dzieje się Nagrody

Nagroda: powieść Ellen Marie Wiseman pt. To, co zostawiła

to co zostawiła

Do kogo wędruje powieść Ellen Marie Wiseman pt. To, co zostawiła? Nadeszła pora na rozstrzygnięcie konkursu.

Fenomenalna historia o miłości, lojalności i granicach poświęcenia w obronie najbliższych osób rozgrywająca się w dwóch wymiarach czasowych.

Minęło dziesięć lat, odkąd matka Izzy Stone zastrzeliła śpiącego męża, pozbawiając swoją córkę ukochanego ojca. Przekonana o obłędzie matki Izzy nie może jej tego wybaczyć i wciąż odmawia odwiedzenia kobiety w więzieniu. Siedemnastolatka mieszka w rodzinie zastępczej, a w wolnych chwilach pomaga przybranym rodzicom w porządkowaniu zbiorów lokalnego muzeum, w którym pracują. Pewnego dnia w stercie porzuconych i zapomnianych przedmiotów Izzy znajduje zakurzony stos nieotwartych listów, które będą oknem do jej przeszłości.

Jest pierwsza połowa XX wieku. Osiemnastoletnia Clara Cartwright czuje się rozdarta pomiędzy posłuszeństwem wobec surowych rodziców a szaloną miłością do włoskiego imigranta. Ojciec Clary wpada w furię, gdy dziewczyna odmawia wstąpienia w zaaranżowane małżeństwo. Z wściekłości wysyła ją do kosztownego ośrodka dla obłąkanych. Wkrótce nadchodzi finansowy krach, który pozbawia rodzinę Clary całego majątku i skazuje ją na pobyt w publicznym przytułku.

Zamknięta w listach historia Clary sprawia, że Izzy zaczyna się głęboko zastanawiać nad wydarzeniami z przeszłości.

Prowokująca historia o tęsknocie za poczuciem przynależności i tajemnicach, które mogą odmienić nawet najbardziej zwyczajne życie.

 

Wygraj powieść Ellen Marie Wiseman pt. To, co zostawiła!

Aby zdobyć jeden z dwóch egzemplarzy powieści Ellen Marie Wiseman pt. To, co zostawiła, wystarczyło odpowiedzieć na poniższe pytania.

 • Dlaczego matka Izzy Stone zabiła śpiącego męża? Udzielając odpowiedzi na to pytanie, skorzystaj z własnej kreatywności.
 • Jaką książkę wypuszczoną na rynek przez Wydawnictwo Kobiece chciałabyś przeczytać? Podaj tytuł inny niż To, co zostawiła. W udzieleniu odpowiedzi na to pytanie pomoże Ci strona internetowa http://www.wydawnictwokobiece.pl/produkt/to-co-zostawila/

Poniżej przedstawiamy nagrodzone odpowiedzi:

Matka Izzy Stone wybierając miłość, zdawała sobie sprawę, jak wielkie ryzyko podejmuje. Wiedziała od samego początku, od babki swojego ukochanego, że w rodzinie jej wybranka od pokoleń panuje pewna niebezpieczna choroba psychiczna, która uwidacznia się w wieku średnim człowieka, który jest nosicielem tej choroby.  Historia powtórzyła się już wiele raz y- ojcowie córek stają się wyjątkowo surowi, każą dzieci za najmniejsze nawet nieposłuszeństwo, kary są okrutne, bolesne, pozostawiające ślady psychiczne i fizyczne. Matka Izzy zauważyła właśnie pierwsze pojawiające się oznaki choroby u męża i chcąc chronić córkę, postanowiła go zastrzelić, gdyż wiedziała, że jest to to jedyne skuteczne rozwiązanie. Chciałabym przeczytać „Ostatnia aria Mozarta”Ewa L.

Matka Izzy Stone zabiła męża, ponieważ dowiedziała się, że nagabywał młode dziewczęta i wywoził je do obcych krajów, żeby pracowały w domach publicznych. Miała siostrę, która właśnie w taki sposób kiedyś zniknęła. Odnalazła się po roku, ale nie wytrzymała psychicznie i popełniła samobójstwo. Mama Izzy nie potrafiła żyć z takim człowiekiem, właściwie nie chciała żeby on w ogóle żył, więc zrobiła to, co zrobiła. Chciałabym przeczytać książkę „Dalila” Jason Donald, bo porusza tematy które mnie szczególnie interesująJoanna P., Kraków

Serdecznie gratulujemy laureatkom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Komentarze (12)

Joanna

5 lat temu

Również mi się udało, super, bo bardzo mnie zaciekawił opis 🙂 Dziękuję i również gratuluję Ewie 🙂

Mindi

5 lat temu

Gratuluję nagrody książkowej. Życzę ciekawej lektury na coraz dłuższe już wieczory 🙂

dulcynea

5 lat temu

Gratuluję koleżankom nagrody .
Ja sama nie miałam pomysłu na te konkurs i nie próbowałam.
Gratuluję 🙂

Tess

5 lat temu

Gratuluję koleżankom. Trudny był temat a jakie ciekawe odpowiedzi.

pati25

5 lat temu

Gratuluję 🙂 Miłego czytania życzę

ewalub

5 lat temu

Bardzo chciałam wygrać tą książkę i udało się! Huuura!! Bardzo dziękuję i gratuluję Joannie 🙂

  Aneta

  5 lat temu

  Ja też gratuluje, ja też na nią miałam chetkę, tylko sie w koncu nie zebrałam, zeby jakąś odpowiedź wysłać…

   ewalub

   5 lat temu

   Też tak czasem mam, podoba mi się konkurs i nagroda, więc zapisuję sobie link do konkursu z zamiarem późniejszego wzięcia udziału i niestety często jakoś termin mi ucieka 🙂

    Aneta

    5 lat temu

    Daj później znać jak książka i czy warto ją czytać 🙂

     ewalub

     5 lat temu

     Książka już u mnie. I już mam chętną do pożyczenia jej ode mnie 🙂

     ewalub

     5 lat temu

     Ok, ale może potrwać trochę ponieważ nazbierałam książek od koleżanek i ta jak już do mnie przyjdzie, to wyląduje na końcu długiej kolejki 🙂

  linea

  5 lat temu

  Gratuluję Ewa. Ja akurat o tą książkę nie walczyłam. Ale mam nadzieję że w innym konkursie mi się uda 🙂
  Miłej lektury 🙂

Zostaw komentarz