Seks

Masaż erotyczny

Rozluźnia, stymuluje, jest fantastycznym sposobem na grę wstępną i urozmaicenie życia seksualnego. Jak nauczyć się masażu erotycznego?

Rozluźnia, stymuluje, jest fantastycznym sposobem na grę wstępną i urozmaicenie życia seksualnego. Jak nauczyć się masażu erotycznego?

Zniewalający relaks

Po całym dniu pracy i nieustających stresów mało kto ma ochotę na łóżkowe igraszki i wymyślne zabawy. Temperatura związku szybko topnieje, a seks staje się po prostu rutyną. Nic dziwnego, że szukamy czegoś, aby ożywić intymne życie.

Idealnym rozwiązaniem jest masaż erotyczny, który nie tylko jest idealną grą wstępną, ale również może być dobrym sposobem na rozluźnienie i relaks po ciężkim dniu.

Przygotowanie do masażu

Masaż erotyczny tym różni się od zwykłego masażu, że ma zabarwienie seksualne. Jego głównym zadaniem jest przede wszystkim rozbudzenie zmysłów i podniecenia.

Aby zwiększyć efekt, dobrze jest zadbać o atmosferę – łagodną muzykę, świece, aromatyczny olejek do masowania. Można też przygotować czerwone wino i malutkie przekąski. Nastrój jest jednak tylko dodatkiem. Kiedy wszystko jest już gotowe, najważniejsza staje się technika.

Stopniowanie napięcia jest istotą masażu erotycznego. Aby to zrobić, należy zacząć od miejsc, które są mniej wrażliwe na bodźce seksualne, przechodząc kolejno po wszystkich najbardziej erogennych miejscach na ciele partnera. Nie trzeba chyba dodawać, że partnerzy w czasie masażu powinni być nadzy?

Anatomia przyjemności

Masaż najlepiej zacząć od głowy, masując skronie, czoło, oraz boki i tył głowy. To delikatnie rozluźni partnera i wprowadzi odpowiedni nastrój. Następnie przechodzimy na ramiona. Najlepiej użyć tu olejku do masowania.

Nie trzeba wkładać w masaż bardzo dużo siły – wystarczą ruchy posuwiste, okrężne, ugniatanie i głaskanie. Z ramion prosta droga prowadzi na plecy.

Można zatrzymać się tu na dłużej. Siedzenie okrakiem na pośladkach lub udach partnera zwiększy efekt, tak samo jak pochylanie się i zmysłowe ocieranie piersiami o jego skórę. To jeszcze nie koniec.

Pora na masaż stóp i dalej – przez łydki, uda, aż po pośladki. To prawdopodobnie już mocno pobudzi partnera, ponieważ pupa to jedno z najbardziej erogennych miejsc na ciele. Teraz zajmijmy się torsem.

Okolice sutków i brzucha są mocno wrażliwe na bodźce. Ostatnim krokiem przed spełnieniem będzie masaż okolic intymnych.

Warto pamiętać, że w tej grze nie chodzi jedynie o doznanie orgazmu. Masaż erotyczny może być po prostu miłym sposobem na rozluźnienie i relaks.

Komentarze

eve

7 lat temu

fajna sprawa taki masaz moj partner bardzo lubi

Zostaw komentarz