Kobiece dolegliwości Zdrowie

Suchość pochwy kobiet dojrzałych

Suchość pochwy to bardzo wstydliwy temat, dotykający boleśnie prawie 1/3 kobiet. Brak nawilżenia dostrzegamy często zbyt późno, boimy się poruszać ten temat z partnerem, gdyż nie chcemy spowodować jego frustracji. Cierpimy w milczeniu – zupełnie niepotrzebnie.

Suchość pochwy to bardzo wstydliwy temat, dotykający boleśnie prawie 1/3 kobiet. Brak nawilżenia dostrzegamy często zbyt późno, boimy się poruszać ten temat z partnerem, gdyż nie chcemy spowodować jego frustracji. Cierpimy w milczeniu – zupełnie niepotrzebnie.

Najwyraźniej odczuwamy suchość pochwy podczas stosunku. Jest to sytuacja niekomfortowa, nieprzyjemna dla obojga partnerów. O ile jednorazowy brak ochoty można jakoś wytłumaczyć zmęczeniem, rozdrażnieniem, to trudno nam się odnaleźć, kiedy sytuacja ta zdarza się raz po raz.

Co jest ze mną nie tak?

Brak śluzu nie oznacza jednak braku zainteresowania partnerem, może być spowodowany wieloma czynnikami natury organicznej. Najczęstszym winowajcą jest brak estrogenu bądź zaburzenia w gospodarce tym kobiecym hormonem. Problem ten dotyka szczególnie kobiet w okresie menopauzy których jajniki powoli wygaszają swe funkcje oraz u kobiet po porodzie, które powoli wracają do stabilizacji hormonalnej.

Suchość pochwy zdarzyć się jednak może każdej kobiecie w każdym wieku i zawsze jest sygnałem, że należy się uważniej przyjrzeć swojemu ciału, przyjmowanym lekarstwom czy stosowanym dietom. Niezależnie od przyczyn – zawsze jest źródłem dyskomfortu podczas stosunków seksualnych, przygnębienia a nawet obniżenia własnej wartości.

Przerwij wstyd i milczenie

Co jest ze mną nie tak?

Prawie wszystkie cierpiące na suchość pochwy kobiety przyznały, że dolegliwość ta była dla nich zaskoczeniem, jednak przynajmniej raz podjęły dalszą aktywność seksualną ze względu na partnera, lekceważąc uczucie dyskomfortu. Większość z nich nie przerywa aktu miłosnego, choć nie sprawia im on przyjemności.

Do uczucia dyskomfortu dochodzi wstyd, poczucie winy, zaburzenie wewnętrznego obrazu kobiecości. Te negatywne uczucia pogłębiają się z czasem, gdyż problem nie znika z dnia na dzień. W dodatku trudno jest sprawdzić, czy nadal nas dotyczy, nie angażując się w czynności natury seksualnej.

Feminum

Na szczęście na polskim rynku znajduje się wiele preparatów nawilżających, które natychmiastowo pozwalają cieszyć się pięknem zbliżenia między partnerami, poprawiając nie tylko nawilżenie, ale i dbających o zwiększenie elastyczności pochwy.

Wśród nich wyróżnia się żel o nazwie Feminum, z którym można bez obaw użyć prezerwatywy. Preparat jest przebadany klinicznie, jest łatwo zmywalny wodą, można go stosować kilka razy dziennie i co ważne nie plami bielizny.

Żel jest dostępny w aptekach. Można go szybko i sprawnie zaaplikować w trakcie stosunku, a także chwilę przed.

Zamiast milczeć i zaciskać zęby, lepiej porozmawiaj szczerze z partnerem. Zaproście żel Feminum do Waszej sypialni!

Komentarze (3)

jordani

7 lat temu

Nie lubię aplikować globulek, dlatego w celu nawilżenia używam provag żelu. Żel ma wygodny, higieniczny dozownik, nie brudzi bielizny czy pościeli. Świetnie nawilża i łagodzi podrażnienia, po posmarowaniu daje przyjemne uczucie chłodu.

~dzoana

7 lat temu

taj eve Hydrovag jest najlepszy na te problemy, bo nie dziala tylko na chwile lecz pozostawia dlugotrwaly efekt! a kuracje trwa zaledwie tydzien! mnie te globulki polecil ginekolog i szybko mi pomogly:) od tego czasu czesto mowie o nich moim przyjaciolka jesli maja problem suchosci pochwy

eve

7 lat temu

tu chyba globulki hydro vag beda pomocne

Zostaw komentarz