Kawior nazywany jest eliksirem młodości. Z jego właściwości możemy korzystać i my, a to między innymi dzięki ciekawym zabiegom kosmetycznym. Lifting kawiorowy jest jednym z takich zabiegów, które pozytywnie wpływają na ciało, ale jednocześnie poprawiają nastrój i podnoszą samoocenę.

Krótka charakterystyka zabiegu

Lifting kawiorowy to dość luksusowy – choć jednocześnie niezbyt drogi – zabieg. Jest on przeznaczony dla osób, które szczególnie dbają o to, aby ich ciało było jędrne. Podczas zabiegu liftingu stosuje się specjalne ampułki kawiorowe bądź maski kawiorowe, w których znajduje się olejek kawiorowy. Często łączony jest z masażem ciała, ponieważ skóra poddawana jest ruchom uciskającym i rozciągającym, a więc lepiej przyjmuje aplikowane jej substancje.

Kawior i jego zalety

Kawior świetnie odnajduje się zarówno w eleganckiej restauracji, jak i w salonie kosmetycznym. Ma on wiele zalet – wzmacnia, napina oraz regeneruje skórę, a także pobudza organizm do produkcji kolagenu. Kawior świetnie poprawia owal twarzy. Pozytywnie wpływa na cały organizm, gdyż zawiera wiele minerałów i witamin. Cynk, magnez czy fosfor pobudzają komórki do większego wysiłki, a także zapobiegają wyparowywaniu wody ze skóry i chronią ją przed niebezpiecznymi wolnymi rodnikami.

Ale to nie wszystkie zalety kawioru. Zawiera on jeszcze duże ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych i aminokwasów, które regenerują naskórek, a więc i przyspieszają odnowę komórek organizmu. Dzięki tym składnikom do skóry łatwiej przenikają jeszcze dodatkowe substancje odżywcze – witaminy, enzymy i białka.