W naszym społeczeństwie utarło się, że młode małżeństwa, które mieszkają z rodzicami, na co dzień muszą zmagać się z przytykami. Niewiele uwagi poświęca się samopoczuciu osób, które przygarnęły ich pod swój dach.

Gdy niewielką powierzchnię współdzielą dwa lub trzy pokolenia, często pojawiają się konflikty. Nie należy zapominać, iż każdy człowiek ma swoje przyzwyczajenia i dziwactwa. Niektórzy preferują nowoczesny wystrój wnętrz, podczas gdy inni stawiają na klasykę. Młodzi pragną dostosować wygląd swojego pokoju do swoich potrzeb, podczas gdy ich rodzice upierają się przy obecnym rozwiązaniu.

Szczera rozmowa receptą na sukces

Wielu konfliktów można uniknąć, decydując się na szczerą rozmowę. Zanim młodzi z nami zamieszkają, powinniśmy ustalić zasady wzajemnego współżycia. Możemy zgodzić się na remont zamieszkiwanego przez nich pokoju, ale młodzi powinni zrozumieć, iż nie mają prawa zmieniać charakteru naszej sypialni.

Ustalenie zasad współżycia

Niestety, obie strony rzadko ustalają wspólne zasady. Brak porozumienia stanowi zarzewie konfliktów. Nie należy zakładać, iż wszystko samo się ułoży, Niedomówienia nigdy nie prowadzą do niczego dobrego. Wolnoamerykanka sprawia, iż atmosfera staje się nieprzyjemna. Wzajemne oskarżenia, wymowne milczenie i miny sprawiają, że obie strony nie czują komfortowo.

Wyrozumiałość kluczem do sukcesu

Ustalając zasady, należy kierować się wyrozumiałością. Młodzi mają prawo do niezależności. Nie powinniśmy im zabraniać spotkań w gronie znajomych. Warto jednak zaznaczyć, o której godzinie należy zakończyć wieczorne spotkania.