Rowery wróciły do łask a sezon rowerowy właśnie się rozpoczął. Wybór odpowiedniego roweru dla kobiety nie jest jednak taki prosty.

Wybierając rower powinnyśmy zadać sobie najpierw pytanie, jaki styl jazdy preferujemy i gdzie będziemy rower użytkować. Ponieważ niewiele kobiet dojrzałych jeździ po górskich trasach czy uprawia kolarstwo szosowe, te dwa rodzaje rowerów u większości z nich się nie sprawdzą.

Jaki rodzaj roweru wybrać?

Wybór typu roweru powinien być poprzedzony odpowiedzią na pytanie gdzie rowerem będziemy jeździć. Jeden jego rodzaj możemy wybrać, gdy będziemy go używać wyłącznie w mieście, inny sprawdzi się zarówno w miejskim ruchu, jak i na leśnych duktach. Rower przede wszystkim powinien nam ułatwiać przemieszczanie się a nie utrudniać, dlatego też ważne jest odpowiednie jego dobranie. Rowery najlepsze do rekreacyjnej jazdy to modele turystyczne oraz miejskie.

Rower miejski dla kobiety

Rowery miejskie są szczególnie popularne w ostatnich latach. Większość z nich ma tzw. ramę damską, dzięki czemu wsiadanie oraz zsiadanie jest bardzo wygodne. Damki pozwalają również na jazdę w sukienkach czy spódnicach. Dobry rower miejski wyposażony jest w bagażnik i koszyk oraz oczywiście oświetlenie i dzwonek. Rowery tego typu sprawdzają się najlepiej w jeździe po miejskich ulicach oraz ścieżkach rowerowych. Niestety rower miejski niekoniecznie się sprawdzi w trakcie wycieczek np. do lasu oraz na długich trasach, dlatego wybierzmy go wtedy, gdy jeździmy głównie po mieście i na krótkich dystansach.