Uroda Zadbaj o ciało

Pielęgnacja włosów – najczęściej popełniane błędy

Długie, zadbane włosy uchodzą za kwintesencję kobiecości. Niestety, często nie zdajemy sobie sprawy, że nasze nawyki im nie służą. Jakie błędy popełniamy najczęściej?

Długie, zadbane włosy uchodzą za kwintesencję kobiecości. Niestety, często nie zdajemy sobie sprawy, że nasze nawyki im nie służą. Jakie błędy popełniamy najczęściej?

Niechęć do odżywek i masek

Wiele kobiet pielęgnację włosów ogranicza do stosowania szamponów. Warto pamiętać, iż oczyszczając kosmyki mocnymi detergentami, pozbawiamy je naturalnej warstwy ochronnej. Łój zabezpiecza włosy przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Chroni kosmyki przed utratą wody. W związku z tym, iż detergenty usuwają łój, nie powinnyśmy zapominać o odżywkach i maskach do włosów. Odpowiednio dobrane nadają włosom blask i miękkość.

Oczyszczanie włosów mydłem

Ostatnio dużą popularnością cieszą się syryjskie mydła. Tego typu kosmetyki delikatnie oczyszczają włosy, jednocześnie zwalczają wiele uciążliwych dolegliwości. Niestety, posiadają jedną istotną wadę. Mydła charakteryzują się zasadowym pH, podczas gdy nasza skóra wykazuje lekko kwaśny odczyn. Korzystając z ich dobrodziejstw, powinnyśmy pamiętać o kwaśnej płukance. Można ją przygotować w domowym zaciszu, dodając do 1 litra wody 2 łyżki octu jabłkowego.

Gumki z metalowymi elementami

Znalezienie odpowiedniej gumki stanowi nie lada wyczyn. W latach 90. przydrożne kioski i bazary oferowały różnorodne frotki. Nawet najbardziej wymagająca klientka mogła wśród nich znaleźć odpowiednią gumkę. Niestety, obecnie nie mamy takiego wyboru. Stoiska z akcesoriami do włosów oferują fantazyjne gumki.. Niestety, większość z nich zawiera metalowe elementy. Te ostatnie przyczyniają się do mechanicznych uszkodzeń włosów.

Gorące powietrze suszarki

Gorące powietrze rozchyla łuski włosów i tym samym zmniejsza ich odporność mechaniczną. Włosy katowane gorącym nawiewem suszarki stają się suche i matowe. Często się łamią i wyglądają nieestetycznie. Nie oznacza to, iż musisz rezygnować z dobrodziejstw suszarki. Wystarczy, że zaopatrzysz się w model, który oferuje chłodny nawiew, domykający łuski włosów.

Nadużywanie prostownicy

Nieliczne kobiety są zadowolone z wyglądu swoich włosów. Większość z nas narzeka na ich wygląd. Nie należy zapominać też o potrzebie zmian, która drzemie w każdej kobiecie. Niestety, nadużywanie prostownicy może zakończyć się tragicznie dla naszej fryzury. Urządzenia za kilkadziesiąt włosów zazwyczaj zawierają zwykłe, metalowe płytki. Te z kolei wysuszają włosy na wiór. Warto zaopatrzyć się w prostownicę ceramiczną z funkcją jonizacji. Jednocześnie warto pamiętać o preparatach termoochronnych. Silikony chronią włosy przed destrukcyjnym działaniem gorącego powietrza.

Niepodcinanie końcówek

Kobiety, które zapuszczają włosy, niechętnie podcinają końcówki. Popełniają poważny błąd, ponieważ włos nadal się rozdwaja. Odwlekając wizytę u fryzjera, musimy liczyć się z tym, że z salonu wyjdziemy z krótką fryzurą. Można tego uniknąć, regularnie podcinając zniszczone końcówki.

Wbrew pozorom, pielęgnacja włosów nie jest skomplikowana. Nie musimy rezygnować z dobrodziejstw suszarek i prostownic pod warunkiem, że wybierzemy odpowiednie urządzenie i będziemy pamiętać o preparatach termoochronnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *