Najnowsze Psychologia

Jak zwrócić uwagę wolnego faceta?

wrażenie

Wokół nas jest mnóstwo singli, w tym mężczyzn. Szukanie drugiej połówki wydaje się być więc łatwym zajęciem, ale nic bardziej mylnego. Mimo dużej ilości facetów do wzięcia, nie tak łatwo ich zainteresować. Jak zwrócić uwagę wolnego faceta? Mamy kilka rad dla poszukujących miłości kobiet!

Nie zabiegaj o kontakt

Jakby przystojny i czarujący nie był, nie zabiegaj na siłę o kontakt. Największym błędem są wiadomości typu „Dlaczego milczysz?”. Jakiś powód takiego zachowania u facetów zawsze się znajdzie, ale nas nie powinno to już interesować. Skoro się nie odzywa, mimo udanej randki i zapewnień o kolejnym spotkaniu, nie sprawdzaj nerwowo telefonu, z nadzieją, że wreszcie odpisze. To zakrawa desperacją, a chyba nie chcesz być tak oceniania, prawda? Nie chce się z tobą zobaczyć, jego strata i tyle. Na świecie się przecież inni, wolni faceci.

Zaproponuj, że zapłacisz

Miło, kiedy facet zaprasza cię na kolację czy obiad i reguluje rachunek. To szarmancki objaw dobrej kultury. Jednak dziś ceni się równie niezależność i równouprawnienie. Facet zapłacił – świetnie, ale następnym razem to ty zaproponuj, że zapłacisz rachunek. Pokażesz tym, że też sobie radzisz i nie szukasz sponsora, tylko partnera życiowego.

Nie plotkuj na randce

Czy potencjalny partner chce wysłuchiwać na romantycznej randce twoich żali na temat przyjaciółek? Oczywiście, że nie. W końcu idzie na spotkanie, by poznać ciebie, twój charakter, a nie najświeższe plotki. Z resztą niezbyt dobrze będzie świadczyć o tobie takie zachowanie. Względem przyjaciół powinnaś być lojalna i szczera. Podczas randki skup się na rozmówcy a nie osobach trzecich.

Nie prowokuj na początku znajomości

Sexting, nawet ten niewinny stał się bardzo popularny, ale wszystko ma swoje granice. Nie tylko bezpieczeństwa. Nie masz pewności, że facet z którym zaczęłaś się spotykać okaże się twoją miłością i oddanym partnerem. Wasza relacja może rozpaść się po kilku dniach czy tygodniach, więc wstrzymaj się z wysyłaniem do mężczyzny seksownych zdjęć czy pikantnych wiadomości. Mężczyzna nie uzna cię za łatwą kobietę i nie zrobisz czegoś, czego potem mogłabyś tylko żałować. Większe wrażenie będzie, gdy facet trochę poczeka, a nie od razu dostanie wszystko na tacy.

Pokaż, że jesteś mądra i inteligentna

Niektórzy uznają kobiety za puste laski, które rozmawiają tylko o kosmetykach czy ciuchach. A przecież jesteśmy nie tylko piękne, ale także mądre i niekiedy lepiej wykształcone niż mężczyźni. Dlatego wrażenie możesz zrobić nie tylko urodą, ale inteligencją, poczuciem humoru i bystrością. Pokaż facetowi, że masz coś w głowie, a na pewno zwróci na ciebie uwagę.

Nie rozmawiaj o zarobkach

Wypytywanie innych o ich zarobki jest nie na miejscu. Nikt nie musi się spowiadać ze swoich pieniędzy, no chyba, że przed urzędami czy bankiem. A relacja z facetem to nie transakcja bankowa. Nie pytaj o zarobki faceta – tak robią tylko materialistki, nastawione na pieniądze, a nie miłość. Temat pieniędzy to niezbyt trafny pomysł na udaną randkę i zwrócenie uwagi faceta.

Szanuj strefę bezpieczeństwa

Każdy z nas ma swoją strefę bezpieczeństwa. Jej przekroczenie wiąże się z lepszym poznaniem drugiej osoby i naszą wyraźną zgodą. Łapanie kogoś za rękę czy ramię może zostać źle odebrane. Dlatego wstrzymaj się z kontaktem fizycznym, kiedy nie jesteś pewna drugiej osoby i jej granic. Dystans na początku może zaprocentować bardziej, niż rzucanie się w czyjeś ramiona na dzień dobry.

Bądź sobą

jak zwrócić uwagę wolnego facetaNajważniejsza i zarazem ostatnia rada dotyczy całości. Przy poznaniu wolnego faceta bądź sobą. Nikogo nie udawaj, bo prędzej czy później światło dzienne ujrzy twoje prawdziwe oblicze. A wtedy nie zrobisz już dobrego wrażenia. Nie oszukuj faceta, nie zakładaj masek, tylko zachowuj się swobodnie i zgodnie ze swoimi przekonaniami. Tylko w ten sposób możesz zauroczyć mężczyznę i pokazać swoje prawdziwe piękno.

Katarzyna Antos

Komentarze

ewalub

6 lat temu

Koleżanka jest w trakcie rozwodu. Ale nie chce być sama i już się zastanawia gdzie może kogoś poznać. Nie jest to takie łatwe jak się wydaje w pewnym wieku

Zostaw komentarz