Psychologia

Jakie kobiety są atrakcyjne dla mężczyzn?

jakie kobiety są atrakcyjne dla mężczyzn

Nie ma ludzi idealnych, każdy z nas ma też własny gust, którym kieruje się przy wyborze życiowego partnera, mebli do sypialni itp. Oznacza to, że każda z nas ma szansę na znalezienie swojej wielkiej, prawdziwej miłości. Nie istnieje bowiem jeden wzorzec piękna, który każdego mężczyznę rozgrzeje do czerwoności. Jakie kobiety są atrakcyjne dla mężczyzn?

 

Niektóre kobiety, choć wydają się dość przeciętne, cieszą się o wiele większym powodzeniem od niejednej ślicznotki.  Co sprawia, że to właśnie te pierwsze panie mają przewagę nad swoimi koleżankami? Okazuje się bowiem, że choć wygląd zewnętrzny odgrywa kluczową rolę przy wyborze partnera, nie jest jedynym magnesem przyciągającym męskie spojrzenia. Równie atrakcyjne potrafią być niektóre cechy charakteru. Jakie?

Otwartość na innych ludzi

Kobieta, która nie ma najmniejszych problemów z nawiązywaniem nowych znajomości, z uśmiechem na ustach zadaje konkretne pytania, uchodzi za niezwykle atrakcyjną. Ludzie lubią osoby otwarte i pozytywnie nastawione do życia. W przypadku sprzeczek łatwo można z nimi wypracować porozumienie, ponieważ nie pozostają zamknięte na argumenty drugiej strony.  Poza tym osoby otwarte chętnie okazują uczucia, dlatego też związek z nimi wydaje się prostszy i atrakcyjniejszy.

Niezachwiana pewność siebie

Osoby pewne siebie uchodzą za atrakcyjniejsze, niż są w rzeczywistości. Pamiętaj niezachwiana wiara w siebie jest w stanie zamaskować twoje mankamenty. Ludzie widząc osobę tak pewną siebie, nawet nie przyglądają się jej pod kątem mankamentów. Pokaż, że dobrze czujesz się w swojej skórze. Rób to, co chcesz i uśmiechaj się do ludzi, który spotykasz na swojej drodze. Poznałaś atrakcyjnego bruneta w autobusie w drodze do pracy? Następnym razem podejdź do niego i zagadaj. Niezobowiązująca rozmowa to nic złego. A nuż znajdziecie wspólny język i umówicie się na randkę po pracy. W najgorszym wypadku miło spędzisz czas w autobusie podczas stania w korkach. Nie bój się sięgać po to, czego pragniesz.

Empatia i dobre serce

Ludzie, którzy chętnie niosą pomoc innym i słowo „empatia” nie jest im obce, uchodzą za bardziej atrakcyjnych. Dobro, jakie mają w sercu, powraca do nich zwielokrotnione. Warto zatem pomagać innym ludziom, zwierzętom i być otwartym na potrzeby innych. Mężczyźni lubią troskliwe, ciepłe kobiety, ponieważ mają pewność, że takie sprawdzą się w roli matki.

Szybkie podejmowanie decyzji

Kobiety, które nie zastanawiają się przez pół godziny nad swoim wyborem, tylko podejmują decyzję i działają, uchodzą za atrakcyjniejsze od wiecznie niezdecydowanych. Mężczyźni nie należą bowiem do osób zastanawiających się nad rozwiązaniem, oni starają się szybko przechodzić od słów do czynów. Partnerka obdarzona podobną cechą charakteru stanowi ich największe marzenie.

Jakie kobiety są atrakcyjne dla mężczyzn? Z własną pasją

Nieważne, czy nałogowo czytasz książki Stephena Kinga, czy lubisz robić zdjęcia psom, ważne, że masz swoją pasję, której się oddajesz w każdej wolnej chwili.  Osoba z własnym hobby uchodzi za seksowniejszą od pięknej kobiety oplatającej swojego mężczyznę niczym bluszcz. Mężczyźni cenią sobie odrobinę niezależności w prywatnym życiu, dlatego też chętniej wiążą się z kobietami mającymi pasję. Wiedzą bowiem, że one czasem wyskoczą w plener, pójdą do kina z przyjaciółką, a oni w tym czasie będą mogli obejrzeć mecz z kumplami.

Poczucie humoru

Osoba, która potrafi się śmiać z własnych potknięć i pomyłek, uchodzi za niezwykle seksowną. Zatem jeśli następnym razem podczas randki potkniesz się na prostej drodze, obróć to w żart, a sporo zyskasz w jego oczach.  Mężczyźni uwielbiają kobiety, które potrafią zaśmiewać się do łez z żartów sytuacyjnych.

Irmina Cieślik

Komentarze (3)

pati25

2 lata temu

Tylko na początku mężczyźni zwracają uwagę na urodę.Przy bliższym poznaniu liczą się inne cechy.Przede wszystkim te o których mowa w artykule

ewalub

2 lata temu

Miałam w liceum w klasie jedną koleżankę, która sama o sobie mówiła, że zdaje sobie z tego sprawę, że nie jest bardzo atrakcyjna fizycznie, ale też cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony płci przeciwnej. Obok niej były prawdziwe ślicznotki, ale same, a ona zawsze miała powodzenie. Pewnie ogromną rolę odgrywał nie schodzący nigdy z jej twarzy uśmiech 🙂

Mindi

2 lata temu

Wygląda na to, że mężczyznom podobają się kobiety, które są interesujące i pełne życia 🙂 Dlatego popieram, że kobiety powinny mieć swoją pasję bo są ciekawsze dla partnera ale także dlatego aby mieć coś co nas rozwija i poprawia nam humor 🙂

Zostaw komentarz