Co mówić, by słuchał

Musisz mówić konkretnie i krótko, bez popadania w dygresje i rozległe opisy. Mężczyźni lubią mieć postawioną sytuację jasno, więc nie licz na to, że on domyśli się, co czujesz lub myślisz. Po prostu mu to powiedz! Będziesz musiała wszystko szczerze mu wyjaśnić, ponieważ Twój mąż z natury rzeczy ma mniej rozwiniętą empatię i nie potrafi tak dobrze interpretować różnych zachowań. Nie wracaj do spraw sprzed miesiąca, nie wyolbrzymiaj problemów, za to postaraj się docenić męża, pokazać, że też liczysz się z jego zdaniem. Dobrze, jeśli pod koniec rozmowy jasno i wyraźnie podsumujesz, do czego doszliście i raz jeszcze przedstawisz swoje oczekiwania.

Szczera rozmowa

Być może wygląda to jak instrukcja obsługi, jednak gdy zaczniesz rozmawiać z mężem na temat różnic w komunikacji między płciami, przyzna Ci rację! Warto szczerze porozmawiać i ustalić, jakie problemy przeszkadzają wam w osiągnięciu porozumienia, a w rezultacie – dlaczego mąż Cię nie słucha. Znajdźcie wspólne tematy, ale ploteczki i typowo babskie pogaduszki lepiej zostaw dla przyjaciółki. To tak, jakbyś musiała godzinami słuchać o piłce lub motoryzacji! Pamiętaj, że każdy czasami potrzebuje odrobiny ciszy i spokoju, więc pozwól mu też odpocząć od rozmów.

Jaka jest złota zasada każdego związku? Jeśli chcesz, by mąż Cię słuchał, Ty również go słuchaj i zawsze postaraj się spojrzeć na sprawę z jego punktu widzenia.