Kiedy dowiadujesz się, że Twój partner nie dochował Ci wierności, nagle świat zaczyna się walić. Czujesz wściekłość, żal, rozpacz. Jak dalej żyć – razem czy osobno? Czy da się wybaczyć zdradę?

Czy da się zapomnieć?

Możesz zarzekać się, że nigdy nie wybaczysz zdrady, że nie spojrzysz nawet na zdradzającego mężczyznę, lecz kiedy dowiadujesz się prawdy – jedyne co pojawia się w głowie, to ogromna pustka, rozpacz, wyrwa w sercu i pytanie: dlaczego?

Co miała ona, czego nie mam ja? Czego zabrakło w naszym związku? Pojawia się wściekłość i ogłuszająca bezsilność. To już się stało, nic nie da się zrobić. Czy wybaczysz? Tego jeszcze nie wiesz. Czy zapomnisz? Nigdy.

Wybaczyć czy zostawić?

Czy warto wybaczyć zdradę? Czy w ogóle da się to zrobić? Przed tym dylematem staje każda kobieta, która została zdradzona. Nie jest łatwo odpowiedzieć sobie na pytanie „czy mu wybaczyć”? Jeśli on żałuje tego, co zrobił, szczerze przeprasza, chce walczyć o Wasz związek, a Ty naprawdę go kochasz, warto podjąć ten trud.

Jeśli macie dzieci, wspólne życie, może warto przemyśleć Wasze małżeństwo i dać mu szansę. Jeśli oboje tego chcecie, to pierwszy i najważniejszy krok do odbudowania relacji w związku. To nie będzie łatwe, ale nawet zdradę można wybaczyć.