Związki pomiędzy osobami o różnych wyznaniach zdarzają się dość często. Czy osoby wychowane w dwóch różnych religiach mogą być ze sobą szczęśliwe? Czy dwie wiary pod jednym dachem zawsze oznaczają katastrofę?

Trudna miłość

Wyznawcy różnych religii żyją obok siebie, wspólnie pracują, uczą się i spędzają czas wolny. Dziś już nie trzeba wyjeżdżać za granicę, aby spotkać muzułmanina, hindusa czy buddystę. Dużo bliżej siebie mieszkają katolicy, wyznawcy prawosławia, judaizmu, czy Świadkowie Jehowy. Nietrudno jest poznać osobę o innym wyznaniu, zakochać się i stracić głowę.

Czy religia jest w stanie stanąć na drodze do szczęścia dwojga ludzi? Można powiedzieć, że dla chcącego nic trudnego – istnieje możliwość zawarcia sakramentalnego małżeństwa międzywyznaniowego. Jednak aby taki związek przetrwał, potrzeba wielu wyrzeczeń.

Problemy małżeństw międzywyznaniowych

Istnieje pewna obawa co do związku z partnerem, wyznającym inną religię. Wiele się słyszy o tragediach kobiet, które zdecydowały się na małżeństwo z muzułmanami. To często rzutuje negatywnie też na inne religie, zwłaszcza te egzotyczne.