Uroda Zabiegi estetyczne

Peeling chemiczny

Peeling chemiczny to zabieg, który polega na złuszczaniu naskórka przy pomocy odpowiednio dobranych kwasów. Kto powinien stosować peelingi chemiczne i jakie są tego efekty?

Peeling chemiczny to zabieg, który polega na złuszczaniu naskórka przy pomocy odpowiednio dobranych kwasów. Kto powinien stosować peelingi chemiczne i jakie są tego efekty?

Co to jest peeling chemiczny?

Dzięki peelingowi chemicznemu (chemabrazji) można usunąć poszczególne warstwy naskórka, aby osiągnąć zamierzony efekt (np. usunięcie niechcianych defektów na skórze). Na skórę stosuje się określone środki chemiczne w wybranym stężeniu (najczęściej kwasy owocowe).

Można dowolnie regulować głębokość ścieranego naskórka – od powierzchownej warstwy do najgłębszych warstw skóry. Im głębszy peeling, tym można osiągnąć lepsze rezultaty, ale jednocześnie skóra narażona jest na znacznie więcej skutków ubocznych.

Dla kogo peeling chemiczny?

Peeling chemiczny to zabieg przeznaczony dla wszystkich osób, które chcą poprawić wygląd cery i pozbyć się defektów. Kwasy skutecznie pobudzają kolagen i elastynę do odbudowy skóry, działają odmładzająco i likwidują wiele niedoskonałości: przebarwienia, piegi, odbarwienia, blizny, zmiany trądzikowe, rozstępy, suchość skóry, brak jędrności, zmarszczki, bruzdy pod oczami oraz ogólna poprawa kondycji i wyglądu skóry.

Jakie są efekty peelingu chemicznego?

Przed zabiegiem skórę należy przygotować, smarując specjalnym kremem, zawierającym odpowiednie stężenia kwasów. W czasie nakładania substancji na skórę można odczuwać ciepło lub nawet pieczenie. Peeling chemiczny usunie warstwę skóry.

W zależności od stężenia kwasu, skóra może być zaczerwieniona, łuszczyć się, mogą pojawiać się strupki, rumień, obrzęki. Nie wolno drapać, skubać ani dotykać twarzy, należy jedynie używać preparatów przepisanych przez lekarza.

Niedozwolona jest także ekspozycja na słońce, wizyta w solarium, kąpiel w basenie, ani używanie innych kosmetyków lub peelingów. „Nowa skóra” powinna pojawić się po kilkunastu dniach od przeprowadzenia zabiegu.

Czy są przeciwwskazania i powikłania po peelingu chemicznym?

Najpoważniejszym przeciwwskazaniem do przeprowadzenia peelingu chemicznego jest nadwrażliwość lub reakcja alergiczna na składniki preparatu. W tym celu przeprowadza się próbę na skórze i przygotowuje ją do zabiegu.

Do innych przeciwwskazań należą: infekcje skórne, podrażnienia i rany skóry, ciężka postać trądziku, opryszczka, skłonność do bliznowaceń, ciąża i karmienie piersią.

Możliwe są także skutki uboczne po wykonaniu zabiegu: zbyt długo utrzymujący się rumień, infekcja skóry, zaburzenia pigmentacji (przebarwienia), trwałe blizny, zakażenia.

Peeling chemiczny to doskonała alternatywa dla innych zabiegów kosmetycznych – zwłaszcza w kwestii ceny. Jeden zabieg można wykonać już od 150 zł, a efekty są widoczne od razu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *