Uroda Zabiegi estetyczne

Dermabrazja

Dermabrazja to rodzaj głębokiego, mechanicznego peelingu. Choć to zabieg bolesny, jest niezwykle skuteczny i jednocześnie obarczony wieloma restrykcjami i przeciwwskazaniami.

Dermabrazja to rodzaj głębokiego, mechanicznego peelingu. Choć to zabieg bolesny, jest niezwykle skuteczny i jednocześnie obarczony wieloma restrykcjami i przeciwwskazaniami.

Co to jest dermabrazja?

Dermabrazja to zabieg, który polega na mechanicznym ścieraniu naskórka oraz pierwszych warstw skóry właściwej. Można powiedzieć, że to bardzo głęboki peeling, który usuwa całą wierzchnią warstwę skóry, odbudowując nowy, gładki naskórek. Dermabrazja jest bardzo inwazyjnym i bolesnym zabiegiem. Skóra dochodzi do siebie nawet przez kilkanaście dni. Niewykluczone są także różnego rodzaju powikłania, m.in. trwałe blizny lub przebarwienia.

Dla kogo dermabrazja?

Z zabiegu najczęściej korzystają osoby, które mają problem z bliznami (powypadkowymi, potrądzikowymi, pooperacyjnymi), zmarszczkami, przebarwieniami, oparzeniami i innymi zmianami na skórze. Dermabrazja to także dobry sposób na pozbycie się niechcianego tatuażu.

Jakie są efekty dermabrazji?

Zabieg dermabrazji może być przeprowadzony za pomocą lasera lub diamentowej tarczy, dzięki którym dogłębnie usuwa się wierzchnią warstwę skóry. Zabieg musi być wykonywany w znieczuleniu miejscowym, ponieważ jest bardzo bolesny i mocno inwazyjny. Pojawiają się otwarte rany i strupy.

Po wykonaniu dermabrazji nakładane są specjalne opatrunki, które należy kilkakrotnie zmienić, a rany smarować maściami przyspieszającymi gojenie. Skóra dochodzi do sprawności około kilkunastu dni. Rezultatem jest odbudowa naskórka, regeneracja i usunięcie wszystkich powierzchniowych niedoskonałości.

Jeśli zmiany skórne były głębokie lub rozległe, czasami nie wystarczy jednorazowy zabieg.

Czy są przeciwwskazania i powikłania po dermabrazji?

Przede wszystkim dermabrazja powinna być wykonywana tylko przez lekarza o odpowiednich kwalifikacjach. Doświadczony specjalista będzie w stanie rozpoznać wszystkie przeciwwskazania i przeprowadzić zabieg tak, by nie dopuścić do powikłań.

Wśród przeciwwskazań występują: choroby skórne, ropne wykwity, trądzik, skłonność do tworzenia się blizn, brodawki, cukrzyca, zaburzenia odporności, aktywna opryszczka.

Nie poleca się zabiegu osobom o ciemnej karnacji skóry ze względu na możliwe przebarwienia. Po zabiegu należy uważać przede wszystkim na infekcje, które mogą wystąpić wokół tworzącego się, nowego naskórka.

Do powikłań należą także trwałe blizny i przebarwienia. Należy ściśle stosować się do zaleceń lekarza i uważać, aby nie uszkodzić delikatnej warstwy skóry. Po zagojeniu się ran trzeba jeszcze kilka miesięcy unikać słońca i stosować kremy z wysokimi filtrami UV.

Dermabrazja to zabieg dla osób o silnej determinacji do pozbycia się niedoskonałości. Niestety, za ból i wyrzeczenia przyjdzie nam jeszcze słono zapłacić. Jednorazowy zabieg dobre kliniki wyceniają w zależności od obszaru, na którym ma być wykonywana dermabrazja – od kilkuset, nawet do kilku tysięcy złotych.

Komentarze

eve

7 lat temu

peeling jest zawsze dobry co jakis czas sobie zrobic ,odswieza skore ze strego naskorka ,jest potem mlodsza, promienniejsza ,ja robie co dwa tygodnie

Zostaw komentarz