Dermabrazja to rodzaj głębokiego, mechanicznego peelingu. Choć to zabieg bolesny, jest niezwykle skuteczny i jednocześnie obarczony wieloma restrykcjami i przeciwwskazaniami.

Co to jest dermabrazja?

Dermabrazja to zabieg, który polega na mechanicznym ścieraniu naskórka oraz pierwszych warstw skóry właściwej. Można powiedzieć, że to bardzo głęboki peeling, który usuwa całą wierzchnią warstwę skóry, odbudowując nowy, gładki naskórek. Dermabrazja jest bardzo inwazyjnym i bolesnym zabiegiem. Skóra dochodzi do siebie nawet przez kilkanaście dni. Niewykluczone są także różnego rodzaju powikłania, m.in. trwałe blizny lub przebarwienia.

Dla kogo dermabrazja?

Z zabiegu najczęściej korzystają osoby, które mają problem z bliznami (powypadkowymi, potrądzikowymi, pooperacyjnymi), zmarszczkami, przebarwieniami, oparzeniami i innymi zmianami na skórze. Dermabrazja to także dobry sposób na pozbycie się niechcianego tatuażu.

Jakie są efekty dermabrazji?

Zabieg dermabrazji może być przeprowadzony za pomocą lasera lub diamentowej tarczy, dzięki którym dogłębnie usuwa się wierzchnią warstwę skóry. Zabieg musi być wykonywany w znieczuleniu miejscowym, ponieważ jest bardzo bolesny i mocno inwazyjny. Pojawiają się otwarte rany i strupy.