Po wykonaniu dermabrazji nakładane są specjalne opatrunki, które należy kilkakrotnie zmienić, a rany smarować maściami przyspieszającymi gojenie. Skóra dochodzi do sprawności około kilkunastu dni. Rezultatem jest odbudowa naskórka, regeneracja i usunięcie wszystkich powierzchniowych niedoskonałości.

Jeśli zmiany skórne były głębokie lub rozległe, czasami nie wystarczy jednorazowy zabieg.

Czy są przeciwwskazania i powikłania po dermabrazji?

Przede wszystkim dermabrazja powinna być wykonywana tylko przez lekarza o odpowiednich kwalifikacjach. Doświadczony specjalista będzie w stanie rozpoznać wszystkie przeciwwskazania i przeprowadzić zabieg tak, by nie dopuścić do powikłań.

Wśród przeciwwskazań występują: choroby skórne, ropne wykwity, trądzik, skłonność do tworzenia się blizn, brodawki, cukrzyca, zaburzenia odporności, aktywna opryszczka.

Nie poleca się zabiegu osobom o ciemnej karnacji skóry ze względu na możliwe przebarwienia. Po zabiegu należy uważać przede wszystkim na infekcje, które mogą wystąpić wokół tworzącego się, nowego naskórka.

1 KOMENTARZ

  1. peeling jest zawsze dobry co jakis czas sobie zrobic ,odswieza skore ze strego naskorka ,jest potem mlodsza, promienniejsza ,ja robie co dwa tygodnie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ