Trzeci dzień

Kaszel, choć jest uciążliwą dolegliwością, pełni funkcję obronną. Ten odruch pozwala usunąć z dróg oddechowych nagromadzoną wydzielinę, która stanowi doskonałą pożywkę dla mikroorganizmów chorobotwórczych. W początkowej fazie przeziębiania kaszel jest stosunkowo suchy, toteż należy nawilżać śluzówkę dróg oddechowych, przyjmując sporą ilość płynów. W tej roli najlepiej sprawdzają się herbaty z dzikiej róży, kompoty i woda z cytryną. Warto pamiętać, iż nie cytryny nie należy dodawać do herbaty, ponieważ zawarte w niej kwasy wypłukują glin, który sprzyja chorobie Alzheimera.

Osoby, które duszą się, kaszląc, powinny przyjrzeć się syropom wykrztuśnym. Tego typu preparaty przynoszą natychmiastową ulgę. Warto jednak pamiętać, iż przyjmując specyfiki wykrztuśne, flegma będzie wracała do jamy ustnej, toteż warto zaopatrzyć się w stosowny pojemnik na wydzielinę.

Początek marca sprzyja przeziębieniom. Mając kontakt ze skupiskami ludzi, jesteśmy narażone na infekcję o podłożu wirusowym. Warto pamiętać, iż te drobnoustroje przenoszą się drogą kropelkową.