Najnowsze Rodzina W związku

Czy kobiety potrafią być romantyczne?

kobiety

Przyjęło się, że to faceci z reguły są romantyczni. Właściwie to kobiety pragną, by tacy byli. Romantyzm ma w sobie wiele uroku, ale kto powiedział, że tylko faceci mogą czynić romantyczne gesty? Gdzie w tym wszystkim my drogie panie i nasze starania? Czy kobiety potrafią być romantyczne?

Romantyzm – co to właściwie znaczy?

Gdybyśmy sięgnęli do definicji epoki romantyzmu, znaleźlibyśmy w niej odrobinę patriotyzmu czy fantastyki. To zupełnie inny obraz naszego wyobrażenia romantyzmu. Zostawmy więc Wertera czy Gustawa i przejdźmy do czasów współczesnych. Romantyzm to połączenie odpowiedniego nastroju, aury tajemniczości i magii chwili. Dlatego nawet drobny gest czy słowo może okazać się romantyczne, jeśli tylko jest wypowiedziane przez ukochaną osobę. Uwielbiamy romantyczne filmy i powieści, więc po części na nich kreujemy wyobrażenie całej tej romantyczności. Jednak życie to nie film, nasz wybranek raczej nie porusza się na białym rumaku i nie nosi lśniącej zbroi. Gdy mowa o byciu romantycznym, zwykle to panów obarcza się takimi oczekiwaniami. Ma być romantyczny, przynosić kobiecie kwiaty, czekoladki…i co jeszcze? A czy my nie możemy być romantyczne? Czy potrafimy takie być? Zastanówmy się, co takiego kobiety mogą zaoferować facetom w temacie romantyczności.

Przez żołądek do serca

Stare przysłowie ma w sobie wiele prawdy. W czasach, kiedy wciąż gdzieś pędzimy, nie zawsze potrafimy dostrzec i docenić tak przyziemne rzeczy jak wspólna kolacja czy śniadanie. Gotowanie dla drugiej osoby to romantyczny gest, chyba że przy okazji spalimy nową kuchenkę. Wtedy może nie być tak kolorowo. Załóżmy jednak, że kobieta potrafi całkiem nieźle gotować, a obsługa sprzętu kuchennego nie stanowi dla niej żadnego problemu. Przygotowanie obiadu czy kolacji wydaje się być czymś prostym, może dla niektórych zwyczajnym. Ale jeśli wkładamy w to całe swoje serce, chcemy zrobić drugiej osobie miłą niespodziankę, sukces mamy gwarantowany. Przyjemnie jest po ciężkim dniu pracy zobaczyć nakryty stół, zjeść coś pysznego, porozmawiać, po prostu ze sobą pobyć, bo na to też często brakuje nam czasu. A śniadanie do łóżka? Czemu nie! Z pewnością zaskoczyłoby faceta, a zawsze przyjemnie zacząć dzień od wspólnej celebracji porannego posiłku.

Kto nie lubi niespodzianek?

Niespodzianki idealnie wpisują się w romantyczne zachowania. Zaskakują i zadziwiają – oczywiście chodzi nam tylko o te pozytywne. Nie trzeba wiele, by zaskoczyć drugą osobę, także w romantyczny sposób. Choć ktoś może za romantyczny gest uznać posprzątanie całego mieszkania czy przyniesienie zapasu chusteczek w czasie choroby. Niespodzianką może być zabranie ukochanego w wyjątkowe miejsce. Najlepiej spontanicznie, tak by rzeczywiście zachować całą niespodziankę. Powiedź, że za godzinę czy dwie wychodzicie razem. Nie zdradzaj gdzie, wprowadź odrobinę tajemniczości. Zorganizuj bilety do teatru czy na koncert jego ulubionego zespołu. Zaskocz go także tym, że potrafisz słuchać, zapamiętałaś co lubi. W taki sposób sprawisz mu wielką przyjemność, a twoje starania z pewnością zostaną docenione. Niespodzianką może być liścik włożony do kieszeni czy kawałek ciasta czekający na stole wraz ze świeżo zaparzoną kawą. Albo niespodziewana wizyta w jego domu. Kolacja przy świecach może i jest romantyczna, ale bądźmy bardziej kreatywne. Czy nie lepiej zabrać faceta w swoje ulubione miejsce? Przygotować piknik z dala od zgiełku miasta? Taka niespodzianka wymaga więcej starań niż zarezerwowanie stolika w pierwszej lepszej knajpce, dlatego warto czasem dać coś od siebie.

romantyczneMężczyźni zwykle grają twardych facetów, ale lubią, kiedy kobiety okazują im swoje uczucia. Zasługują na to, by okazać im odrobinę romantyczności. Skoro my liczymy, że raz na jakiś czas nasz ukochany zda się na romantyczny gest, same postarajmy się go odpowiednio zaskoczyć. Romantyczność dla każdego może mieć zupełnie inny wymiar. Jedno jest pewne, gdy zależy nam na uczuciach drugiej strony, staramy się, by zawsze czuła się przy nas wyjątkowo. A czy romantyczny będzie bukiecik stokrotek zerwany na łące czy spacer po gwiazdami, liczy się prawdziwa miłość. Wracając do pytania na temat romantyczności kobiet, chyba panowie musieliby ocenić, czy rzeczywiście płeć piękna potrafi taka być. Mamy jednak głęboką nadzieję, że tak…

Katarzyna Antos

Komentarze (7)

Emilly27k

7 lat temu

Oczywiście,że są romantyczne i nie ma innej opcji ,że nie są.
Kobiety sprawiają ,że romantyczność na co dzień powinna być na wspaniała, jasna i klarowna, taka jest miłość otoczona romantycznością.

ewalub

7 lat temu

Oczywiście, że potrafimy być romantyczne. I ja i mąż lubimy czasem zorganizować sobie romantyczny wieczór czy spacer i mam nadzieję, że nam to nie minie

    linea

    7 lat temu

    Ja wprowadzam jeszcze roamntyczność poprzez ubiór. Wiem co podoba sie mojemu mężczyznie. Wiem jaką lubi bieliznę i staram się go zaskakiwać. To zawsze działa.
    Poza tym mój mężczyzna gra na gitarze, więc do stworzenia romantycznego nastroju wiele nam nie trzeba 🙂

pati25

7 lat temu

Kobiety tak samo jak mężczyźni są romantyczne.Jednak zależy to od samych kobiet,gdyż jedne to pokazują a inne nie.Nawet najmniejszy gest może być dla nich romantyczny.

linea

7 lat temu

Ja myślę, że to zależy od człowieka. Znam mężczyzn, którzy są romantyczni i takich którym daleko to takiego określenia. Podobnie jest z kobietami, niektóre sa romantyczne, a niektóre wręcz przeciwnie.
To pewnie zależy też od relacji jakie łączą dwie osoby. Jeśli kobiecie zależy na swoim mężczyźnie i stara się o niego to zrobienie romantycznej kolacji jest samą przyjemnością.

Ja jestem romantyczna i uwielbiam witać mojego mężczyznę ładnie zastawionym stołem, a on chwali mnie że jestem dla niego taka kochana. Nastrój romantyczny sam się wtedy wytwarza 🙂
Uwielbiamy też spacery. Oboje staramy się wprowadzać jak najwięcej romantycznych akcentów do naszego związku, co jest dla niego bardzo budujące.

Aneczka2015

7 lat temu

Zawsze wydawało mi się, że kobiety maja romantyczność we krwi a mężczyźni mają problem z romantycznością…

Mindi

7 lat temu

Zaskoczył mnie tytuł tego artykułu. Według mnie wszystkie kobiety są romantyczne a zastanawiamy się zwykle nad tym czy mężczyźni potrafią. Wierzę, że jedne kobiety są bardziej otwarte a inne zamknięte w sobie i oszczędne w okazywaniu uczuć. A podpowiedzi są bardzo ciekawe i zamierzam niektóre wykorzystać 😉

Zostaw komentarz