czego szukaliśmy w sieci

Jak co roku opublikowano listę najpopularniejszych haseł, wyszukiwanych w Internecie. Czego szukaliśmy w sieci w 2017? Jakie wydarzenia czy seriale były popularne według przeglądarki Google?

Podsumowanie roku 2017

Mijający rok przyniósł wiele wydarzeń, politycznych, sportowych czy muzycznych, wokół których toczyło się wiele dyskusji. Google już kolejny raz zrobiło zestawienie najczęściej wyszukiwanych haseł w sieci. Jakie trendy panowały w odchodzącym roku? Czy przyniosą wiele zaskoczeń wśród internautów? Sprawdźcie, czy też wyszukiwaliście właśnie tych haseł!

Najszybciej zyskujące na popularności

Tyle działo się w 2017, że w Internecie również było gorąco. Newsy goniły kolejne informacje, a internauci chętnie przeszukiwali sieć, by zaspokoić swoją ciekawość. Na pierwszym miejscu znalazła się Magdalena Żuk. Jej sprawa śmierci w Egipcie zaskoczyła wszystkich. Wokół jej okoliczności pojawiło się wiele tajemnic i kontrowersji. Do popularnych zaliczyć musimy także Zbigniewa Wodeckiego, który zmarł w maju 2017 roku. Na trzecim miejscu znalazł się serial Ucho Prezesa, stworzony przez kabareciarzy i znanych aktorów, który wielką popularnością cieszy się także w serwisie YouTube. W dziesiątce znalazły się także wybory Miss czy Eurowizja 2017.

Najpopularniejsze seriale i przepisy

Internauci równie chętnie wyszukiwali informacji na temat seriali. Największym zainteresowaniem cieszyło się wspomniane już Ucho Prezesa. Także produkcja TVN – Diagnoza czy serial kostiumowy Belle Epoque. W rytmie serca, Wataha czy Belfer 2 to także jeden z najczęściej wyszukiwanych w sieci seriali. Na liście znalazła się także m.in. Niania w wielkim mieście czy Dziewczyny ze Lwowa. Osoby korzystający z Google wyszukiwali także przepisy. Hitem były kopytka oraz grzyby.

Grzyby, burza i drożejące masło

w sieciUżytkownicy sieci wyszukiwali także hasła w postaci zapytań, co także ujęto w podsumowaniu mijającego roku. Pod hasłem „jak”, najwięcej razy wpisywano „jak suszyć grzyby”, co zapewne było związane z ich urodzajem. Internauci pytali Google o to „gdzie jest burza” , „dlaczego masło drożeje” oraz „ile kosztuje przegląd samochodu”. Nie zabrakło także takich wyszukiwań haseł jak pytania o wypok, nerkę czy koszt znaczka na list.

A Wy, czego szukaliście w sieci w 2017 roku?

Katarzyna Antos