Rodzina W związku

Córeczka tatusia

W naszym społeczeństwie utarło się, iż córki są rozpieszczane przez ojców, a synowie przez matki. Rzeczywistość jest jednak bardziej skomplikowana. Warto jednak pamiętać, iż relacje z rodzicami odciskają ogromne piętno na życiu dzieci.

W naszym społeczeństwie utarło się, iż córki są rozpieszczane przez ojców, a synowie przez matki. Rzeczywistość jest jednak bardziej skomplikowana. Warto jednak pamiętać, iż relacje z rodzicami odciskają ogromne piętno na życiu dzieci.

Psycholodzy twierdzą, iż relacje ojca z córką przekładają się na to, w jaki sposób dorosła kobieta wybiera sobie partnerów. Warto bliżej przyjrzeć się temu problemowi.

Ojciec – niedościgniony ideał

Niektóre kobiety nie są zadowolone ze swoich relacji z mężczyznami. Wszystkie związki kończą się tak samo. Po początkowej euforii przychodzi wielkie rozczarowanie. Wiele kobiet porównuje swoich partnerów z ojcem. Tato, który kochał bezinteresownie, staje się niedoścignionym ideałem. Niektóre panie zapominają, iż każdy człowiek jest inny. Fakt, iż nasz partner nie radzi sobie z każdą domową usterką, nie oznacza, że trafiłyśmy na wybrakowany egzemplarz. Z pewnością ukochany posiada pewne zalety, których na próżno szukać u ojca.

Rozpieszczona królewna

Zdarza się, iż córeczki tatusia oczekują, iż partner będzie dla nich równie wyrozumiały jak ojciec. Często pozwalają sobie na zachowanie, które może budzić wątpliwości moralne. Osoby, które przyzwyczaiły się, że każdy występek uchodzi im na sucho, rzadko zwracają uwagę na uczucia drugiego człowieka. Często zapominają, iż pewne słowa ranią i zapadają głęboko w pamięć. Rodzice kochają nas bezinteresownie, toteż prędzej czy później wybaczają niestosowne zachowanie.

Córki wymagających ojców

Kobiety, których ojcowie szczędzili im pochwał i komplementów, wyrastają na osoby ambitne i konsekwentne. Nie mają problemu, żeby dostosować się do reguł obowiązujących w pracy. Swoje zadania wykonują z ogromną starannością. Niestety, takie kobiety często uważają, że na wszystko trzeba zasłużyć. Uważają, że ta zasada dotyczy również miłości i kontaktów damsko-męskich.

Przerost ambicji

Panie, które były wychowywane przez wymagających ojców, rzadko cieszą się ze swoich sukcesów. Uważają, że mogły lepiej wykonać powierzone im zadanie. W ludziach doszukują się mankamentów i wad.

Brak pewności siebie

Kobiety, które nie miały dobrych relacji z ojcem, często borykają się z problemami w dorosłym życiu. Nie wierzą, że zasługują na awans, podwyżkę czy miłość ukochanego. Często zastanawiają się, dlaczego tak przystojny i inteligentny mężczyzna związał się właśnie z nimi. Wnikliwie go obserwują. Jednocześnie obawiają się zdrady.

Zabiegany ojciec

Niektóre kobiety nie mogły liczyć na zainteresowanie ze strony ojca. Ich tato nigdy nie miał dla nich czasu. Dużo pracował, a po powrocie do domu wolał oglądać mecz lub wyskoczyć na piwo z kolegami. Panie, które wychowały się w takiej atmosferze, często wchodzą w związki z przypadkowymi mężczyznami. Najważniejsze, że wybranek okazał im zainteresowanie. Kobiety, którym brakowało ojca, próbują sobie zrekompensować ten fakt w dorosłym życiu.

Córki porzucone przez ojców

Dziewczynki, które zostały porzucone przez ojca, wyrastają na kobiety, które nie wierzą, że jakikolwiek mężczyzna może je kochać bezinteresownie. Takie osoby czekają na „nieuniknione” rozstanie. W rzeczywistości same nieświadomie niszczą związek, doprowadzając do jego rozpadu.

Choć relacje z ojcem mają ogromny wpływ na nasze życie, nie wolno usprawiedliwiać swoich błędów trudnym dzieciństwem. Każda kobieta może kierować swoim losem. Tylko od nas zależy, czy będziemy szczęśliwe.

Magdalena Kukurkowska

Komentarze

Emilly27k

7 lat temu

Uważam ,że nie należę do córek taty.Jestem traktowana na równi i to mi się podoba.

Zostaw komentarz