Związek z rozwodnikiem stanowi nie lada wyzwanie. Niektóre kobiety nie potrafią pogodzić się z myślą, iż w życiu ukochanego wciąż obecna jest była żona.

Wspólne dzieci

To, jak wyglądają relacje naszego partnera z eks, zależy od wielu czynników. Jeśli para rozstała się po wielu latach małżeństwa, prawdopodobnie ma dzieci. Warto pamiętać, iż nasz partner, rozwodząc się, nie przestał być ojcem. W związku z tym, iż opieka nad dziećmi wymaga przyjęcia wspólnego frontu i konsultowania decyzji dotyczących bieżących problemów pociechy, ukochany pozostaje w kontakcie z eks. Musimy zaakceptować ich spotkania i rozmowy telefoniczne.

To, w jaki sposób nasz partner podchodzi do wychowywania dzieci po rozwodzie, wiele o nim mówi. Jeśli unika spotkań z pociechami, w naszej głowie powinno włączyć się czerwone światło. Ograniczenie kontaktów z dziećmi nie najlepiej świadczy o naszym partnerze. Tak postępują egoiści i osoby lekkomyślne. Zastanówmy się, czy chciałybyśmy mieć dzieci z mężczyzną, który przy pierwszej lepszej okazji ucieka od swoich obowiązków.

Interesy z byłą żoną

Jeśli nasz partner prowadził wspólne interesy ze swoją byłą, musimy liczyć się z tym, że z dnia na dzień nie wycofa kapitału i nie zrezygnuje z pracy. Na początku związku warto ustalić ramy kontaktów biznesowych. Dopóki nasz ukochany będzie spotykał się z byłą w firmie, nie mamy powodów do niepokoju.

Wspólni znajomi

Warto pamiętać, iż nasz partner i jego była żona posiadają wspólnych znajomych. Jeśli pragniemy uniknąć niezręcznej sytuacji, powinnyśmy zaprosić znajomych ukochanego do siebie. To rozwiązanie pozwala zaoszczędzić nerwów obu stronom. Wspólni znajomi często stają przed dylematem: „kogo zaprosić na Sylwestra”? Z kolei nowe partnerki obawiają się, że w obecności eksżony nie będą czuły się komfortowo.