Dobrze dobrane jeansowe spodnie stanowią świetną bazę do niemalże każdej codziennej stylizacji. Łączyć je można zarówno z t-shirtami, jak i eleganckim żakietem.

Aby podkreślały nasze wszystkie atuty i prezentowały się bez zarzutu, warto przy ich wyborze kierować się kilkoma zasadami.

Określ typ sylwetki

Punktem wyjścia do nabycia idealnej pary jeansów, jest określenie jaki mamy kształt sylwetki. Po inny krój powinna sięgać kobieta z szerokimi biodrami i wydatną pupą, po inne szczupła i z mniejszymi pośladkami. Jak już określisz, czy twoja figura ma kształt gruszki, jabłka czy klepsydry, musisz określić co w swoim ciele chcesz ukryć a co podkreślić.

Ukrywanie niedoskonałości

Jeżeli chcesz ukryć zbyt szerokie biodra czy zbyt masywne łydki, wybieraj spodnie z prostymi nogawkami. Unikaj jeansów jasnych oraz dekatyzowanych – najlepiej aby były maksymalnie jednolite kolorystycznie.

Jeśli narzekasz, że twoje pośladki są zbyt płaskie, śmiało sięgaj po jasne spodnie. Optycznie powiększą je również pochylone kieszenie. Najlepiej wybierać spodnie dopasowane oraz z niskim stanem – w takich modelach pupa będzie wyglądała na okrąglejszą. Gdy pupa ma kształt gruszki, wysoko umieszczone kieszenie optycznie je uniosą.

Zbyt masywne uda to częsty damski kompleks, dobrym modelem do ich ukrycia będą jeansy typu boyfriend, mające luźniejsze i szersze nogawki niż klasyczne damskie spodnie.

Wystający brzuch najłatwiej ukryć w spodniach z wysokim stanem. Należy jednak pamiętać, aby nie były wykonane z jeansu z dodatkiem elastanu – rozciągliwy i opinający materiał tylko dodatkowo podkreśli ten mankament figury. Wysoki stan polecany jest również dla pań z chłopięcą sylwetkę, gdyż optycznie zwęzi figurę w talii.