Podkreślanie atutów

Dobrze skrojone i dobrane jeansy mogą podkreślić dobre strony naszej figury. Jeżeli chcemy wyeksponować kobiece kształty, wybierajmy modele bardziej dopasowane. Gdy nasze nogi są największym naszym atutem, sięgajmy po jeansy typu skinny (czyli wąskie rurki). Tego typu modele świetnie się komponują z butami na obcasie. Długie nogi będą wyglądały na jeszcze dłuższe w rurkach, rybaczkach czy spodniach z wysokim stanem. Gdy masz talię jak osa, dodatkowo podkreślisz ją spodniami z lekko obniżonym stanem.

Najważniejsze są proporcje

To nie waga czy obwody są najważniejsze przy doborze jeansów. Najbardziej istotne jest, aby sylwetka zachowała odpowiednie proporcje. Pamiętaj, żeby to jak leżą oceniać krytycznie – nikomu nie są potrzebne spodnie podkreślające mankamenty figury. Przy zakupie spodni przejdź się w nich, kucnij, sprawdź czy nie odsłaniają pupy i jak się układają gdy siedzisz. Gdy nie pasuje ci chociażby jedna ich cecha, szukaj dalej.

Dobre jeansy należy traktować jak inwestycję, dlatego warto jest czasami zapłacić za nie więcej. Dobrze dobrane podkreślą co najlepsze w naszej figurze oraz stanowić będą doskonałą bazę do różnego rodzaju stylizacji.

Małgorzata Ptak