W świecie fitnessu mamy w czym wybierać. Coraz to nowe ćwiczenia fizyczne gwarantują smukłe i jędrne ciało oraz poprawę kondycji. Jedną z prostszych, a równocześnie skutecznych form ćwiczeń jest tajemniczo brzmiący callanetics.

Co to jest callanetics?

To system ćwiczeń fizycznych, które nakierowane są na utratę zbędnych kilogramów i wyrobienie masy mięśniowej. Callanetics jest odpowiedni dla kobiet, jak i u mężczyzn, choć bardziej praktykowany jest przez Panie.

Ojczyzną ćwiczeń callanetics są Stany Zjednoczone, gdzie są one bardzo popularne. Pomysłodawcą ćwiczeń callanetics była Callan Pincney i to od jej imienia pochodzi ich nazwa.

Jak ćwiczyć, czyli planowanie callanetics

Ćwiczenia callenetics mogą być nakierowane na różne partie mięśni: na brzuch, pośladki, uda, ramiona, biodra i nogi. Trening obejmujący tego rodzaju ćwiczenia powinien być wykonywany według odpowiedniego programu. Ćwiczenia należy stosować w założonej z góry kolejności oraz wykonywać określoną przez trenera liczbę powtórzeń.

Przy wykonywaniu kolejnych ćwiczeń Callanetics należy zachować odpowiednie ustawienie stóp i wygięcie kręgosłupa. Konieczne jest oddychanie przez nos i usta.