Fitness

Callanetics – fitnesowa rewolucja

W świecie dojrzalakobieta.plu mamy w czym wybierać. Coraz to nowe ćwiczenia fizyczne gwarantują smukłe i jędrne ciało oraz poprawę kondycji. Jedną z prostszych, a równocześnie skutecznych form ćwiczeń jest tajemniczo brzmiący callanetics.

W świecie fitnessu mamy w czym wybierać. Coraz to nowe ćwiczenia fizyczne gwarantują smukłe i jędrne ciało oraz poprawę kondycji. Jedną z prostszych, a równocześnie skutecznych form ćwiczeń jest tajemniczo brzmiący callanetics.

Co to jest callanetics?

To system ćwiczeń fizycznych, które nakierowane są na utratę zbędnych kilogramów i wyrobienie masy mięśniowej. Callanetics jest odpowiedni dla kobiet, jak i u mężczyzn, choć bardziej praktykowany jest przez Panie.

Ojczyzną ćwiczeń callanetics są Stany Zjednoczone, gdzie są one bardzo popularne. Pomysłodawcą ćwiczeń callanetics była Callan Pincney i to od jej imienia pochodzi ich nazwa.

Jak ćwiczyć, czyli planowanie callanetics

Ćwiczenia callenetics mogą być nakierowane na różne partie mięśni: na brzuch, pośladki, uda, ramiona, biodra i nogi. Trening obejmujący tego rodzaju ćwiczenia powinien być wykonywany według odpowiedniego programu. Ćwiczenia należy stosować w założonej z góry kolejności oraz wykonywać określoną przez trenera liczbę powtórzeń.

Przy wykonywaniu kolejnych ćwiczeń Callanetics należy zachować odpowiednie ustawienie stóp i wygięcie kręgosłupa. Konieczne jest oddychanie przez nos i usta.

Plan ćwiczeń callanetics

  1. Wstępna rozgrzewka
  2. Ćwiczenia na mięśnie brzucha
  3. Ćwiczenia na kształtowanie nóg
  4. Ćwiczenia redukujące biodra
  5. Ćwiczenia rozciągające wszystkie partie mięśni

Co nam daje callanetics?

  • poprawia wygląd fizyczny i kondycję,
  • poprawia samopoczucie,
  • wzmacnia poszczególne partie mięśni, w tym pleców, przez co łatwiej jest nam utrzymać wyprostowaną postawę ciała.

Uwaga dla Pań, które chcą zrzucić zbędne kilogramy! Jeżeli, dzięki ćwiczeniom chcesz się odchudzić, powinnaś wykonywać je minimum dwa razy w tygodniu przez co najmniej godzinę.

Drogie Panie, czy kiedykolwiek ćwiczyłyście callanetics?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *