Nie tylko suknia ślubna stanowi ważny element wizerunku panny młodej. Równie istotny jest bukiet ślubny, który powinien pasować nie tylko do sukienki, ale całego charakteru wesela i reszty dekoracji. Z roku na rok florystyka przynosi nam nowe trendy, związane z modą ślubną. Jakie bukiety ślubne są teraz modne? Poznajcie najgorętsze trendy 2018!

Kolorowe kwiaty

Bukiety ślubne wcale nie muszą być nudne. Choć cały czas modne są róże, warto postawić także na inne kwiaty, takie jak peonie, jaskry, gerbery czy chryzantemy. W trendach 2018 królują naturalne odcienie kwiatów w połączeniu z wyrazistymi akcentami, co daje wiązankom oryginalnego i atrakcyjnego wyrazu. Odważny kolor powinien być dopełnieniem całego bukietu, pasującego do całej reszty weselnych dekoracji.

Nietypowe kształty

Przyzwyczailiśmy się do regularnych bukietów, które najczęściej wybierane są przez panny młode. Odchodzimy nieco od tego trendu, stawiając na nieregularne kształty, Wiązanki, jakby rozwiane przez wiatr przywołują na myśl rustykalny styl. Są bardzo naturalne, choć misternie przygotowane. Dają wrażenie zebranych przypadkowo kwiatów, które razem wyglądają cudownie, sielsko i naturalnie. Do koronkowych sukienek, wesel w stylu boho, takie bukiety będą pasować idealnie.

Ciemne kolory dla odważnych

Hitem są ciemne barwy kwiatów, takie jak bordo, granat, czy butelkowa zieleń. Zupełnie odmieniają wiązanki ślubne, nadając im niepowtarzalnego charakteru. To propozycja dla odważnych panien młodych. W takich bukietach nie może zabraknąć dużej ilości zieleni. Oplątwy i sukulenty będą idealne. Złote czy srebrne akcenty mogą podbić kolory takiego bukietu.

Nietypowe rośliny

Florystyka ślubna oferuje coś znacznie więcej niż klasyczne goździki, róże czy gipsówkę. Nietypowe rośliny także sprawdzają się w bukietach ślubnych. Zawdzięcza się im oryginalność, dlatego warto z nimi poeksperymentować. Monstery, protea czy karczochy będą egzotycznym element bukietu. Podobnie jak sukulenty czy duże, zielone liście.

Wyraziste wstążki

bukietNie tylko rośliny stanowią część bukietu ślubnego. Ważnym akcentem, a właściwie jego dopełnieniem są wstążki. Według trendów 2018, wybieramy jedwabne wstążki o różnych barwach. Mogą powiewać na wietrze, tworząc modny dodatek bukiety i całej, ślubnej stylizacji. Będą pasowały do rustykalnych bukietów.

Katarzyna Antos