ślub w plenerze

Piękna pogoda i bajkowe otoczenie zachęcają do organizowania plenerowych ślubów. Uroczystość w ogrodzie czy na plaży ma swój niepowtarzalny klimat. Zapada w pamięć pary młodej i gości. Jak może wyglądać ślub w plenerze? Czy warto zorganizować taką uroczystość?

Czas na ślub

Lato to idealny czas na ślub. Oprawie sprzyja bowiem słoneczna pogoda i kolorowa roślinność. Znacznie chętniej organizujemy śluby w okresie wakacyjnym, kiedy wybieramy się na urlopy. Ślub to wyjątkowe wydarzenie, więc takiej też wymaga oprawy. Tradycyjnym rozwiązaniem jest przyjęcie w lokalu, hotelowej restauracji czy innym tego typu miejscu. Jednak wakacyjny czas sprzyja przyjęciom w plenerze, dlatego coraz więcej osób decyduje się na taki krok. Sytuację usprawniają także przepisy prawne, ponieważ w Polsce można uzyskać zgodę na ślub w innym miejscu, niż kościół. Ostatnimi czas, wiele znanych par wzięło ślub w malowniczych okolicach. Uroczystość w ogrodzie czy na plaży to z pewnością ciekawy pomysł. Ale jak zadbać, by ślub i przyjęcie zachwyciły przybyłych gości?

Kompozycje florystyczne czyli kwiatowa oprawa

Kwiaty zawsze prezentują się wspaniale i dodają uroku każdemu miejscu. Stanowią piękną ozdobę. Nie może zabraknąć ich na plenerowym ślubie. Wybór kwiatów powinien być uzależniony nie tylko od naszych preferencji ale także od specyfiki miejsca, w którym odbędzie się uroczystość. Na plaży sprawdzą się egzotyczne kwiaty, które podkreślą nadmorski klimat. Storczyki, białe kwiaty będą odpowiednie. Ze względu na kolor pisaku, warto wybrać także akcent kolorystyczny. Róż czy zieleń będą prezentować się bardzo elegancko i jednocześnie nowocześnie. Wśród gwiazd modne są śluby na wyspach, gdzie naturalne tło stanowią skały i zielona roślinność. Wtedy warto postawić na biel czy kolor écru. W przydomowym ogrodzie także można zorganizować przyjęcie ślubne. W takim przypadku możemy zaszaleć z kompozycjami florystycznymi. Wybierzmy sobie motyw kolorystyczny i postarajmy się, by wszystkie dekoracje stanowiły spójną całość. Zarówno bukiet panny młodej jak i butonierka pana młodego, powinny być wykonane z tych samych kwiatów i roślin, co pozostałe dekoracje.

Lampiony i świece

Nic tak nie podkreśla romantycznego klimatu jak lampiony i świece. W ogrodzie możemy powiesić na drzewach lampki w jasnym kolorze lub papierowe lampiony. Na stolikach także warto ustawić ozdobne lampiony czy świece w różnej wielkości. Dla lepszego efektu, możemy pokusić się o zorganizowanie dużych lampionów, które ustawimy na piasku czy trawie. Wieczorem sprawdzą się pochodnie, ale wszystko zależy od stylu całego przyjęcia. Możliwości jest wiele, ale takie dekoracje są dostępne w wielu sklepach z akcesoriami do wykończenia wnętrz.

Biel i złoto

ślubBiel to kolor, który nieodłącznie kojarzony jest ze ślubem. Barwa ta, jako motyw przewodni aranżacji wesela jest dobrym pomysłem. Delikatny kolor, w połączeniu ze złotem będzie prezentował się stylowo i elegancko. Podkreśli charakter miejsca i doda mu blasku, nawet wieczorową porą. Dopasowane do siebie elementy dekoracyjne będą dopełnieniem całego wystroju, czy to na plaży czy w ogrodzie. Wówczas ślub w plenerze będzie niezapomnianym i pięknym przeżyciem.

Katarzyna Antos