drzewo-magnolia

Po okresie jesienno- zimowych szarości, miesiącach chłodu i deszczu, krótkich dni i długich nocy, niemal każdy z nas wyczekuje z niecierpliwością pierwszych symptomów nadchodzącej wiosny. Na każdy jej przejaw reagujemy entuzjazmem – przy pierwszych słonecznych dniach, z radością wymieniamy garderobę, odświeżamy wnętrza, wprowadzamy więcej życia do naszej, zmęczonej szarością codzienności. Jak skuteczniej przygotować siebie i swoje otoczenie do tej pory roku? Podsuwamy kilka ciekawych, wiosennych patentów.

wiosno-przyjdz

1. Świeży powiew w Twoim domu – coś więcej niż wiosenne porządki

Nawet największemu leniuchowi na wiosnę sprząta się lepiej – słońce, świeże powietrze, zastrzyk energii – wszystko to sprawia, że radośnie chwytamy za ściereczkę i miotłę. Wyposażone w cały asortyment środków czyszczących, pucujemy, szorujemy, myjemy. I nagle okazuje się, że smutne, zimne wnętrza zyskały nową świeżość. Chcesz odpowiednio przywitać wiosnę? Zacznij od początku i postaw na gruntowne sprzątnięcie mieszkania. Dzięki niemu będziesz mogła kontynuować zmiany i wiosenne metamorfozy.

2. Wiosna w szafie? Czemu nie! – odśwież garderobę

Zmęczone zimowymi płaszczami, szalami, czapkami i kozakami z niemałą euforią chowamy ją głęboko w najciemniejsze części pawlacza. Powoli nadchodzi czas radosnych pasteli, wygodnych kurteczek, lekkich balerinek, nie mówiąc o zwiewnych sukienkach z widocznie kwiecistym akcentem. Nie bój się zmian! Postaw na radość i kolory!  Podejdź racjonalnie do zeszłorocznej „kolekcji” – trzeźwym okiem spójrz na potencjał ubrań, które posiadasz.  Posegreguj je według kilku kategorii: te które lubisz wyjątkowo bardzo i na pewno będziesz je nosić, te które już ci się znudziły lub Ci nie pasują oraz te które nie są już ulubionymi, ale z jakichś względów chciałabyś je zachować. Zrezygnuj z części, których nie będziesz nosić, pozostałe poukładaj w szafkach tak by te do których nie jesteś przekonana nie kryły się na samym dnie  – postaraj się dać im szanse i zaszalej wykorzystując je w całkiem innej kombinacji i stylizacji. Na konto ubrań, z których rezygnujesz kup kilka nowych, a Twoja szafa nabierze bardziej wiosennego charakteru.

3. Przynieś wiosnę do domu – magia świeżych kwiatów

Nic tak nie ożywia wnętrza jak bukiet świeżych, wiosennych kwiatów. Udekoruj nimi mieszkanie, korzystając z różnych możliwości: kwiaty w doniczkach, bukiety w wazonach. Zbliża się sezon niskich cen i olbrzymiego wyboru: hiacynty, tulipany, żonkile. Możesz co kilka dni wpływać na zmianę charakteru wnętrza wykorzystując magie i urok różnych odmian kwiatów.

Jesteś alergikiem? Nic straconego! Nie daj sobie wmówić, że sztuczne kwiaty to kicz i tandeta. Postaw na kreatywność i  stwórz własne kompozycje, nie tylko bukietowe, ale również w formie np. wianków. Tego typu dekoracje idealnie zastąpią obrazy czy plakaty, które już Ci się opatrzyły