dekoracja-na-wielkanoc

Wielkanoc to święta podczas których najważniejsza jest atmosfera pełna ciepła oraz rodzinnej miłości, najlepiej jeśli spędzimy je w pięknie udekorowanym domu i przy ładnie przystrojonym stole. Już dzisiaj każda Pani domu powinna pomyśleć o wyborze świątecznych dekoracji, dzięki którym wyjątkowość tego szczególnego czasu będzie jeszcze bardziej zauważalna.  Dzisiaj podpowiemy w jaki sposób udekorować mieszkanie aby wyglądało wiosennie i świątecznie.

Najbardziej popularne dekoracje wiosenne to żółte kaczuszki, kolorowe pisanki, zielony bukszpan oraz rzeżucha. Cały dom w tym czasie nabiera wiosennych barw, po długie i szarej ziemie przychodzi czas na odrodzenie się żywych kolorów. Barwy, które najbardziej pasują do tego okresu to właśnie żółć, soczysta zieleń oraz czysta biel.

Oprawa stołu wielkanocnego

Stół powinien stanowić centrum każdego domu w głównej mierze w czasie świąt, właśnie wtedy cała rodzina zbiera się przy nim podczas świątecznego śniadania.  Dlatego tez należy zadbać o to,  aby został on pięknie udekorowany i zwracał uwagę zarówno wszystkich domowników, jak i gości przybywających do naszego miaszkania w tym wyjątkowym czasie.

Dekoracje świątecznego stołu musimy zacząć od wyboru odpowiedniego obrusu, możemy zdecydować się zarówno na ten zawierający akcenty świąteczne, jak i tradycyjny w białym kolorze. Przy białym obrusie będziemy mogli bardziej „zaszaleć” z dodatkami, idealna może okazać się  kolorowa zastawa, lub stół ustrojony kwiatami.

Tradycyjne podejście

jajka-i-kwiaty-wielkanocneCały dom w czasie świąt nabiera wiosennych barw, po długiej i szarej ziemie przychodzi czas na odrodzenie się żywych kolorów. Odcienie, które najbardziej pasują do tego okresu to żółć, soczysta zieleń oraz czysta biel. Cały dom możemy wyposażyć w wszelkiego rodzaju detale, które nadadzą niepowtarzalnego charakteru poszczególnym wnętrzom, chodzi tutaj w głównej mierze o stroiki, świeczniki, serwetki ze świątecznym motywem które doskonale będą mogły wypełnić całą kompozycję.

Nowoczesne wydanie świąt

Współczesna Wielkanoc rządzi się zupełnie innymi prawami, tutaj dominują odcienie fioletu i seledynu. Innym elementem nowoczesnego wystroju mieszkania mogą być oryginalne figurki (np. zajączki wykluwające się z jajek), które z całą pewnością będą stanowić przeciwwagę dla tradycyjnych elementów występujących w domach. Naszym zdaniem zabawnym zajączkom, figlarnym postaciom stworzymy niezwykle interesujące kompozycje na wielkanocny wystrój mieszkania.