Życie intymne po 60 roku życia - jak uczynić je ciekawszym?

Seks jest dla człowieka czymś zupełnie normalnym i stanowi jedną z istotniejszych potrzeb, bez zaspokojenia której czujemy się po prostu źle. Nie inaczej dzieje się w sytuacji, gdy młode lata mamy już za sobą – po pięćdziesiątym czy sześćdziesiątym roku życia wiele osób nadal pozostaje aktywnymi w tej kwestii i przeznacza nierzadko wiele czasu na odkrywanie nowych rzeczy w sypialni. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, jeżeli zaliczamy się do tej grupy? W jaki sposób możemy uczynić nasze życie intymne ciekawszym, niż do tej pory?

  1. Życie intymne po 60 – jak wygląda?
  2. Jakie czynniki obniżają jakość życia intymnego?
  3. Jak uatrakcyjnić czas spędzany w sypialni?
  4. Życie intymne po 60 – na co uważać?

Życie intymne po 60 – jak wygląda?

Chociaż temat ten nadal jest postrzegany jako tabu, mitem jest twierdzenie, że osoby po 50 czy 60 roku życia nie prowadzą aktywnego życia seksualnego. Co więcej, nawet 55-70% osób pozostających w związkach małżeńskich, będących w takim właśnie wieku, deklaruje kontynuowanie kontaktów intymnych z małżonkiem. Z drugiej strony jednak nie da się ukryć, że z wiekiem nasze ciała doznają pewnych zmian, które mogą negatywnie odbijać się na jakości i ilości naszych łóżkowych przygód. Z tego względu nie powinniśmy czuć się zawstydzeni, jeżeli właśnie sami znajdujemy się w takim momencie w życiu. Co więcej, jest to bardzo dobry czas do eksperymentowania i otworzenia się na świat.

Jakie czynniki obniżają jakość życia intymnego?

Częstym powodem ich zaprzestania są również pojawiające się choroby. Nie wszystkie te czynniki są jednak trwałe – przy odpowiednim stylu życia, diecie czy korzystaniu z suplementów możemy spokojnie poprawić ten jego aspekt. W przypadku mężczyzn największym problemem jest zmniejszona produkcja testosteronu, która ma wpływ na występowanie i jakość erekcji. Panie z kolei najbardziej dotyka menopauza i jej konsekwencje. Obie te sytuacje możemy jednak opanować przy wykorzystaniu odpowiednich środków, zmianie nawyków czy też skorzystanie z niezliczonych żeli, akcesoriów i zabawek przeznaczonych do odkrywania nowych doznań w sypialni.

Jak uatrakcyjnić czas spędzany w sypialni?

Seks po 60. wbrew pozorom wcale nie musi być nudny ani mało satysfakcjonujący. Warto pamiętać, że partnerzy w takim wieku zwykle są już osobami doświadczonymi, w związku z czym znają wiele sztuczek i trików mogących rozbudzić zmysły drugiej strony. Dodatkowymi możliwościami jest również skorzystanie z gadżetów erotycznych, intrygującej seksownej bielizny czy też spróbowanie czegoś, na co jeszcze nigdy nie zwróciliśmy szczególnej uwagi. Dla panów takim niecodziennym odkryciem może być na przykład masaż prostaty, podczas gdy panie mogą również poeksperymentować z wieloma gadżetami dedykowanymi ich potrzebom.

Życie intymne po 60 – na co uważać?

Jeżeli jesteśmy aktywnymi seksualnie seniorami, to bardzo dobrze. Nie da się ukryć, że ten aspekt jest również bardzo istotny dla dobrego samopoczucia każdego człowieka. Pamiętajmy jednak, aby być wyrozumiałymi partnerami i decydować się na odkrywanie tylko tych rzeczy, na które godzą się oboje partnerzy. Jeżeli nie jesteśmy czegoś pewni, zawsze warto wcześniej to przedyskutować. Wybierając gadżety erotyczne i inne dodatki wspomagające życie intymne pamiętajmy o tym, abyśmy oboje dobrze czuli się na myśl o ich wykorzystaniu. Z kolei w sytuacji, gdy chcemy wspomagać się środkami farmakologicznymi lub pragniemy poprawić nasz styl życia, zawsze warto wcześniej skonsultować się w tym względzie z odpowiednim specjalistą.