Otaczaj się miłością

Przede wszystkim musisz urządzić swoje mieszkanie tak, jakby oczekiwało na drugą połówkę. Miej zapasową szczoteczkę, innego koloru, niż ty używasz. Kup do pary ręczniki, kubki, talerze. Przygotuj się psychicznie na to, że ktoś wkroczy w twoje życie, oswajaj się ze świadomością, że ktoś może z tobą mieszkać. Nie kupuj jednak przedmiotów, które jasno określają, jaki ma być twój mężczyzna – kapci, koszul. Niech „jego” rzeczy będą neutralne – tak, żeby potrafiły nabrać charakteru dopiero w czyjejś obecności.

Zamiast plakatów czy zdjęć przedstawiających piękne, ale nieszczęśliwe kobiety, powieś obrazy emanujące szczęściem – jeśli kobieta, to ze swym ukochanym, jeśli film, to ze szczęśliwym zakończeniem. Namaluj na ścianie chiński symbol miłości!

Nie otaczaj się obrazami przystojnych, ale nieosiągalnych mężczyzn – to tylko wzmoże poczucie krzywdy i tęsknotę, a także da sygnał potencjalnemu partnerowi, że musi komuś dorównać – nawet, jeśli to nierealny bohater filmowy. Krajobrazy w twoim domu niech jednoznacznie kojarzą się z romantycznym i miłym spędzaniem czasu we dwoje, nie mogą budzić smutku czy nostalgii.