nowoczesne-leczenie

Dziś w Gazecie Wyborczej znajdziecie kolejną edycję projektu prasowo-internetowego „Zdrowie Kobiety”. Patronem medialnym tytułu zostały portale dojrzalakobieta.pl; menopauza.pl i akademiakobiecosci.pl

Celem projektu jest wychodzenie naprzeciw zapotrzebowaniu na programy dotyczące dostępu do nowoczesnego leczenia, dostarczanie informacji oraz wspieranie zachowań dążących do prozdrowotnego stylu życia.

Na łamach publikacji znajduje się wywiad Prof. Dr hab. n.med. Anitą Olejek, na temat dostępu do nowoczesnych metod leczenia mięśniaków macicy: „Niestety szacunkowo trzeba powiedzieć, że 3/4 kobiet w pewnym wieku jest już narażonych na mięśniaki i powiększa się również grupa młodych pacjentek.”

Warto również zwrócić uwagę na materiał z udziałem Kamili Karkosińskiej, która od 11 lat zmaga się ze stwardnieniem rozsianym a także komentarz Profesora dr hab. med. Jarosława Sławka, który razem z pacjentami walczy o ich równy dostęp do leczenia SM: „(…) chorzy nie mogą czekać długo w kolejce, bowiem każdy rok nieleczenia, skutkuje gorszym przebiegiem choroby i szybszym pojawieniem się niepełnosprawności.”

 nowoczesne-metody-leczenia

Polecamy także edukacyjny materiał Prof. dr hab. n. med. Tomasza Paszkowskiego, który opowiada na pytania związane z tematem uzupełniania diety przed zajściem w ciążę oraz w ciąży, a Prof. dr hab. n. med. Anna Boroń-Kaczmarska o prawach kobiet zakażonych HIV. Godny uwagi jest również artykuł Prof. dr hab. n. med. Marii T. Szewczyk, na temat ran przewlekłych i dostępu do nowoczesnych terapii leczenia oraz apel o nierezygnowanie  z aktywnego życie pomimo schorzenia nietrzymania moczu.

Zapraszamy do lektury, dla czytelników wersja online dostępna http://medicalms.pl/wp-content/uploads/2015/03/Zdrowie-Kobiety_marzec_2015-r.pdf