Seks

Załóż coś wygodnego, czyli wszystko o prezerwatywach

wszystko o prezerwatywach

W dobie wszechobecnego seksu powinniśmy zachować przede wszystkim bezpieczeństwo w kontaktach seksualnych. Nie zaszkodzi także odrobina zdrowego rozsądku. Z pewnością nikt z nas nie chce, aby seks pozostawił po sobie “pamiątkę” na całe życie. Przed tego typu przykrymi sytuacjami może ochronić nas m.in. prezerwatywa, czyli najpopularniejsza metoda antykoncepcji. W tym tekście przedstawiamy najważniejsze kwestie związane z prezerwatywami.

Metody antykoncepcji a wskaźnik Pearla

Wskaźnik Pearla to wyznacznik liczby niepowodzeń w zapobieganiu ciąży. Oczywiście w przypadku, gdy bierzemy pod uwagę konkretne metody antykoncepcji. Jeśli wynik wynosi 5, oznacza to, że 5 kobiet z badanej grupy 100 pań zaszło w ciążę, pomimo tego, iż stosowało zabezpieczenie. Oznacza to, że im niższa wartość, tym skuteczniejsza jest dana metoda. Oczywiście nie możemy zapominać o tym, że nie zawsze pary dokładnie przestrzegają zasad stosowania konkretnego środka. Co w wielu przypadkach ma także ogromny wpływ na wynik.

Kilka słów o prezerwatywach

Prezerwatywy, które znajdziemy w ofercie sexshop112.pl, należą do mechanicznych środków antykoncepcyjnych. Kondomy są fizyczną barierą, która uniemożliwia plemnikom przetransportowanie się do organizmu kobiety. Warto dodać, że jest to nie tylko najpopularniejsza, lecz także najstarsza forma antykoncepcji.

Wskaźnik Pearla w przypadku prezerwatyw wynosi 2. Oznacza to, że kondom chroni kochanków przed zajściem w ciążę w 98 procentach. Oczywiście wyłącznie wtedy, gdy  partnerzy stosują ją poprawnie.

Jedną z większych zalet prezerwatywy jest fakt, że zmniejsza ona także prawdopodobieństwo zarażenia się wszelkimi chorobami przenoszonymi drogą płciową. Mowa tu m.in. o rzeżączce, kile, czy HIV.

Kolejną zaletą wynikającą ze stosowania tej metody antykoncepcji jest to, że poszczególne produkty mogą urozmaicić pożycie seksualne. Tak, to prawda! Oprócz klasycznych kondomów na rynku znajdziemy także modele m.in. z wypustkami, które zwiększają doznania, prezerwatywy smakowe – przeznaczone do fellatio czy te ze środkami opóźniającymi wytrysk.

Wśród wad zaliczamy przede wszystkim możliwość zmniejszenia doznań seksualnych oraz wystąpienie uczulenia na lateks. Na szczęście dość niedawno na rynku pojawiły się produkty, które nie uczulają.

Skuteczność prezerwatyw

W porównaniu z dostępnymi metodami hormonalnymi prezerwatywy dają mniejszą gwarancję, jednak nadal plasują się w czołówce popularnych metod antykoncepcyjnych. Eksperci zalecają, aby tego typu produkty były kupowane w aptece. Niestety niewiele osób przestrzega tych zaleceń, a okazuje się, że apteka to jedyne miejsce, w którym prezerwatywy są przechowywane zgodnie z normami oraz zaleceniami producenta.

Najskuteczniejsze prezerwatywy – to znaczy jakie? 

Okazuje się, że najskuteczniejsze prezerwatywy to te, które są prawidłowo stosowane. Dlatego tak ważne jest miejsce zakupu tego typu środków antykoncepcyjnych. Podczas zakupów warto zwrócić uwagę przede wszystkim na:

  • sposób przechowywania,
  • datę ważności,
  • brak uszkodzeń na opakowaniu,
  • posiadane certyfikaty.

Kolejną niezwykle ważną kwestią, która wpływa na skuteczność, jest dobór odpowiedniego rozmiaru kondoma. Jak wybrać model idealny? Najlepszym rozwiązaniem jest zmierzenie długości i obwodu członka podczas wzwodu. Przy źle dopasowanym rozmiarze oprócz dyskomfortu może dojść także do zsunięcia lub pęknięcia prezerwatywy.

Jak widać skuteczność prezerwatyw, która jest podawana w procentach na opakowaniu, jest bardzo wysoka, co potwierdza wskaźnik Pearla. Jednak powyższe dane odnoszą się wyłącznie do sytuacji, w których kondomy były stosowane zgodnie z instrukcją oraz wszelkimi zaleceniami producenta. Pamiętajmy o tym, że każde odstępstwo od normy zwiększa szanse na ciążę.

Komentarze (8)

ana_stasia

4 miesiące temu

Super, że są nawet prezerwatywy smakowe do fellatio. Gdyby jeszcze ludzie, zwłaszcza panowie, chcieli je stosować, to mielibyśmy mniej chorób przenoszonych płciowo:)

angelina

4 miesiące temu

Ja zawsze stosowałam prezerwatywy i nigdy mnie nie zawiodły. Panie, chrońmy się przed kiłą i HIV. Nawet najlepsi mężowie zdradzają, co widziałam u swoich sąsiadów na własne oczy. Mogą przywlec ze sobą różne choroby. Dbajmy o siebie!

donia

4 miesiące temu

Moim zdaniem prezerwatywa to najlepsza forma antykoncepcji, bo w ogóle nie ingeruje w działanie naszego organizmu.

halina

4 miesiące temu

Teraz mamy nawet prezerwatywy smakowe do seksu oralnego, nie ma sensu uprawiać go bez zabezpieczenia.

enya

4 miesiące temu

Ja zawsze uważałam, że prezerwatywa to najlepsza forma antykoncepcji, ponieważ nie wpływa na organizm, a jako jedyna chroni przed chorobami przenoszonymi płciowo.

euforia

4 miesiące temu

Jest tyle prezerwatyw do wyboru, że aż dziwię się młodym ludziom, że się nie zabezpieczają. One przecież nie kosztują majątku, a zdrowie jest bezcenne. Dobry kondom nikomu nie odbiera przyjemności.

franka

4 miesiące temu

Dobrze dobrana prezerwatywa nie odbiera przyjemności żadnemu z partnerów, a chroni przed wieloma chorobami:)

paulina

4 miesiące temu

Jest tyle różnych prezerwatyw, że dziwi mnie beztroska ludzi i niechęć do stosowania kondomów.

Zostaw komentarz